Wszywka alkoholowa Bydgoszcz – skuteczna pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu.


Wszywka alkoholowa bydgoszcz

Przeczytaj, jak działa i jak może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Choroba alkoholowa to niezwykle podstępna i zachłanna jednostka chorobowa. Każdego dnia, pomalutku zabiera kolejny skrawek życia osoby uzależnionej, aż w końcu włada nad całym istnieniem jednostki. Osoba uzależniona traci sprawczość, decyzyjność, kontrolę nad własnym życiem. Jest w pełni zależna od alkoholu, a cały swój świat centralizuje wokół tej substancji. Wyjście z nałogu to długi proces. Jednak jego przejście może wspomóc między innymi zastosowanie wszywki alkoholowej, która zniechęca do spożywania alkoholu i pomaga wytrwać w trzeźwości.

Wszywka alkoholowa – zastosowanie

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz https://esperalbydgoszcz.pl/ przeznaczony jest dla osób uzależnionych od alkoholu, które chcą wyjść z nałogu. Zalecany jest osobom, które podjęły już samodzielną i świadomą decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu, jednak dodatkowo chcą mieć zabezpieczenie i motywację, aby wytrwać w swoim postanowieniu. Aby móc skorzystać z terapii Esperalem należy być osobą pełnoletnią. Aby zabieg mógł się odbyć, pacjent musi wyrazić na niego świadomą zgodę.

Wszywka alkoholowa – długość działania

Esperal działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnice te wynikają z indywidualnych cech jednostki. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg można wykonać ponownie jeżeli istnieje taka konieczność. Należy pamiętać, że wszywkę alkoholową można  każdej chwili usunąć z organizmu.

Wszywka alkoholowa – przygotowanie do zabiegu

Zabieg podskórnego podania Esperalu nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed przystąpieniem do tej prostej i mało inwazyjnej procedury medycznej, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Celem wywiadu lekarskiego jest zebranie informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Pacjent przed zabiegiem musi utrzymać stan trzeźwości. Zabieg nie może odbyć się, gdy pacjent jest w stanie upojenia alkoholowego lub gdy spożywał alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem.

 

Wszywka alkoholowa – przeciwwskazania do zabiegu

Nie każda osoba, która jest uzależniona od alkoholu i wyraża świadomą zgodę na zabieg może skorzystać z terapii Esperalem. Dzieje się tak, gdyż istnieje zbiór przeciwwskazań, które nie pozwalają zakwalifikować pacjenta na zabieg. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na disulfiram lub jakikolwiek inny składnik leku. Kolejno są to schorzenia sercowo – krążeniowe takie jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Z tej metody nie może skorzystać także pacjent, który próbował się zabić, ma myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychozy. Wyjątek stanowi tutaj występowanie ostrej psychozy alkoholowej. Nie można przeprowadzić zabiegu u osoby, która jest pod wpływem alkoholu lub spożywała go na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Nie zaleca się podawania Esperalu kobietom w ciąży, kobietom karmiącym piersią czy kobietom, które w niedalekiej przyszłości planują zajście w ciążę. Tutaj  jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Wszywka alkoholowa – przebieg zabiegu

Zabieg podskórnego podania Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wykonywany jest przez lekarza chirurga w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu, zabieg jest bezbolesny dla pacjenta. Lekarz nacina skalpelem skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków.  Umożliwia mu to umieszczenie podpowięziowo od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek, które wydzielają substancje czynną. Lekarz wykonuje nacięcie na skórze w taki sposób, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Następnie zakłada pacjentowi szwy. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych pacjent musi zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie od dziesięciu do czternastu dni.

Lekarz przekazuje pacjentowi zalecenia odnośnie pielęgnacji i higieny rany, aby nie doszło do zakażenia. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu i może podejmować się aktywności zawodowej oraz wykonywania codziennych obowiązków. Zaleca się jednak, aby pacjent przez okres dwóch tygodni nie podejmował się wykonywania aktywności fizycznej.

Wszywka alkoholowa – działania niepożądane

Zabieg podskórnego podania Esperalu jest bezpieczny i mało inwazyjny. Nie wymaga okresu rekonwalescencji ani hospitalizacji. Należy jednak uważnie obserwować swoje ciało i swój organizm, a w przypadku niepokojących objawów natychmiast zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane to:

  • skórne reakcje alergiczne
  • zakażenie
  • metaliczny posmak w jamie ustnej
  • posmak czosnku w jamie ustnej
  • przemijająca impotencja
  • senność
  • zmęczenie
  • stany depresyjne
  • stany lękowe
  • schizofrenia

 

Wszywka alkoholowa – postępowanie po zabiegu

Po zabiegu podskórnego podania Esperalu  pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu oraz codziennych aktywności. Wszywka alkoholowa nie wpływa na uwagę, ani koncentrację, dlatego pacjent może prowadzić samochód oraz czynnie uczestniczyć w życiu zawodowym.

Po zabiegu jednostka ma całkowity zakaz spożywania alkoholu. Należy jednak pamiętać, iż alkohol nie znajduje się jedynie w wódce czy piwie, ale również jego śladowe ilości znaleźć można w produktach spożywczych czy kosmetykach. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i swój komfort należy wyeliminować z użytku wszelkie produkty, które zawierają alkohol. W tym celu zaleca się uważne i skrupulatne czytanie etykiet. Najczęściej alkohol znajduje się w produktach takich jak cukierki, ciasta, sosy, perfumy, balsamy, kremy czy płyny do płukania jamy ustnej.

Po zjedzeniu cukierka z alkoholem możliwe jest odczuwanie silnych i wielogodzinnych bólów głowy.

Ze swojego życie należy równiez wyeliminować napoje 0.0%. Nie zawierają one alkoholu jednak są ich substytutem. Swoją barwą, zapachem, konsystencją czy opakowaniem przypominają o alkoholu i mogą zachęcić do jego sięgania.

Wszywka alkoholowa – objawy po spożyciu alkoholu

Decydując się na terapię Esperalem należy liczyć się z zakazem spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkuje wystąpieniem silnych objawów zatrucia alkoholowego. Po spożyciu alkoholu jednostka doświadczyć może:

  • bólu głowy
  • zawrotów głowy
  • skoków ciśnienia
  • przyspieszonej akcji serca
  • kołatania serca
  • potliwości
  • zaczerwienionej skóry twarzy
  • podwyższonej temperatury ciała
  • drżenia mięśni
  • drgawek
  • wymiotów
  • nudności
  • biegunki
  • osłabienia organizmu
  • uczucia niepokoju
  • uczucia lęku
  • i innych

Objawy te wystąpią już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu.Utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Im większa spożyta dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu, jednostka może narazić się na poważne i nieodwracalne konsekwencje zdrowotne takie jak marskość wątroby, zapaść a nawet śmierć.

 

Wszywka alkoholowa – koszt

Esperal nie jest lekiem refundowanym w naszym kraju. Pacjent, który decyduje się na jego przyjęcie musi zapłacić za jego kupno oraz sam zabieg z prywatnych pieniędzy. Koszt ten oscyluje w granicach kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od miasta, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który wykonuje zabieg.


Oceń: Wszywka alkoholowa Bydgoszcz – skuteczna pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu.

Średnia ocena:4.96 Liczba ocen:11