Czy każdy może skorzystać z terapii Esperal Katowice?


Esperal Katowice

Wszywka alkoholowa wspomaga leczenie choroby alkoholowej. Należy pamiętać, że nie jest to samodzielna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu. Wszywka alkoholowa nie wpływa na postrzeganie jednostki ani na zmianę jej myślenia czy sposobu działania. Oznacza to, że mimo terapii Esperalem osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silną potrzebę spożywania alkoholu. Należy jednak podkreślić, że wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczna.

Skuteczność terapii Esperalem

Co prawda wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej to cechuje się wysoką skutecznością w leczeniu osób pijących alkohol problemowo.

Osoby, które zdecydowały się na przyjęcie wszywki alkoholowej bardzo często nie spożywają alkoholu, gdyż boją się doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości.

Należy jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa nie wpływa na postrzeganie jednostki. Oznacza to, że osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silną potrzebę spożywania alkoholu. Prawdopodobnie nie sięgnie po niego z powodu lęku przed wystąpieniem objawów, a nie z powodu zrozumiana negatywnego wpływu alkoholu na życie tej osoby. 

Warto tutaj podkreślić, że jedynie podjęcie terapii leczenia uzależnień może zmienić postrzeganie jednostki,  jej schematy działań, motywację oraz zrozumieć jak negatywny wpływ ma alkohol na organizm.

Działanie wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa zaszyta jest w organizmie osoby uzależnionej od alkoholu.  Z tabletek Esperalu stałe wydzielana jest substancja czynna. Odpowiedzialna jest ona za hamowanie metabolizmu alkoholu w organizmie.

Dostarczony do organizmu etanol musi ulec rozłożeniu. W prawidłowych warunkach odbywa się to następująco. Etanolu który znajduje się w organizmie jest rozkładany na drodze dehydrogenazy alkoholowej do postaci aldehydu octowego. Powstanie aldehydu octowego – produktu szkodliwego dla organizmu, powoduje uruchomienie odpowiedniego enzymu, którego zadaniem jest aktywacja procesu dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku dehydrogenazy aldehydowej, aldehyd octowy zostaje rozłożony do postaci kwasu octowego.

Wydzielana z tabletek substancja czynna – disulfiram, odpowiedzialna jest za hamowanie i blokowanie enzymy, który aktywuje proces dehydrogenazy aldehydowej. Oznacza to, że aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do prostszej formy, a jego nagromadzenie się w organizmie powoduje wystąpienie silnych i nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego.

Terapia awersyjna

Wszywka alkoholowa działa na zasadzie terapii awersyjnej. Oznacza to, że skupia się ona na emocjach osoby uzależnionej. Wywołuje strach przed alkoholem z powodu występowania nieprzyjemnych i długotrwałych dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego. U osób, które złamały zakaz spożywania alkoholu, wywołuje wstręt, awersję i odrazę. Uczucia te powstały poprzez doświadczanie silnych i negatywnych dolegliwości zatrucia alkoholowego. Działanie Esperalu jest bardzo skuteczne. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć wieloletni okres trzeźwości, warto jest równolegle podjąć również terapię leczenia uzależnień.

Przeznaczenie wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby móc z niej skorzystać należy ukończyć osiemnasty rok życia oraz wyrazić świadomą  zgodę na zabieg.

Jej stosowanie zalecane jest osobom, które postanowiły już zmienić swoje życie i nie chcą spożywać alkoholu, jednak nadal potrzebują wzmocnienia, aby wytrwać w swojej decyzji.

Wszywki alkoholowej nie można podać bez wyrażenia świadomej zgody pacjenta. Oznacza to, że bliscy lub inne osoby trzecie nie mogą podjąć za jednostkę decyzji o leczeniu.

Przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej

Nie każda osoba może jednak skorzystać z terapii Esperalem. Z tej formy leczenia choroby alkoholowej nie mogą skorzystać osoby, które mają uczulenie na disulfiram lub którykolwiek składnik leku. Zabieg nie może być również wykonany u osób, które są pod wpływem alkoholu lub spożywały alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest również występowanie schorzeń sercowo – krążeniowych takich jak choroba niedokrwienna serca lub nadciśnienia tętniczego. Wszywka alkoholowa nie może zostać również podana osobom, które próbowały popełnić samobójstwo, mają myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne lub psychozy. Wyjątek stanowi tutaj natomiast ostra psychoza alkoholowa. Nie zaleca się wykonywania zabiegu u kobiet w ciąży, karmiących piersią czy planujących ciążę w najbliższym czasie. Jednak w tych przypadkach ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Działania niepożądane

Po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej wystąpić mogą działania niepożądane. Chociaż zdarzają się niezwykle rzadko to należy uważnie obserwować własny organizm i szybko  reagować na niepokojące objawy. Działaniami niepożądanymi są między innymi zakażenie rany, skórne reakcje alergiczne, senność, męczliwość, przemijająca impotencja, stany depresyjne, stany lękowe oraz schizofrenia. W przypadku zauważania tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Postępowanie po zabiegu

Pacjent jeszcze tego samego dnia po zabiegu może wrócić do domu, wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowej. Osoba po podskórnym podaniu wszywki alkoholowej nie wymaga hospitalizacji ani okresu rekonwalescencji. Zaleca się jednak, aby jednostka powstrzymała się na okres około czternastu dni od podejmowania się aktywności fizycznej.

Esperal Katowice https://esperalkatowice.pl/ nie wpływa na koncentrację czy uwagę dlatego osoba może prowadzić samochód oraz podejmować się aktywności zawodowej.

Wszywka alkoholowa jest bezpieczną substancja, która nie powoduje występowania dodatkowych objawów czy reakcji. Dolegliwości pojawiają się w momencie spożycia alkoholu.

Po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej pacjent nie może spożywać alkoholu. Nawet minimalna ilość alkoholu może spowodować występowanie silnego i wielogodzinnego bólu głowy.

Ze swojej diety należy wyeliminować wszelkie artykuły spożywcze, które zawierają nawet śladowe ilości alkoholu. W tym celu warto uważnie i skrupulatnie czytać etykiety produktów spożywczych. Alkohol najczęściej można spotkać w cukierkach, ciastach oraz sosach, które wykonane są na bazie octu lub alkoholu.

Warto zwrócić również uwagę na skład używanych kosmetyków. Stosowanie produktów, które zawierają alkohol lub wykonane są na jego bazie może wydawać silne reakcje alergiczne skóry. Należy unikać perfum z alkoholem, balsamów, Kremów czy płynów do płukania jamy ustnej, które zawierają alkohol.

Osoba, która posiada wszywkę alkoholową powinna także unikać napojów 0.0%. Nie zawierają one alkoholu jednak są jego substytutem. Światem, konstrukcja, barwą czy opakowaniem przypominają alkohol, co może zachęcić jednostkę do spożywania tej substancji.

Każdorazowe spożycie alkoholu skutkować będzie wystąpieniem negatywnych dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego. Nawet minimalna ilość alkoholu może wywołać silne i wielogodzinne bóle głowy. Aby uniknąć doświadczenia tych objawów należy unikać alkoholu pod każdą postacią.


Oceń: Czy każdy może skorzystać z terapii Esperal Katowice?

Średnia ocena:4.58 Liczba ocen:15