Od kiedy Esperal Warszawa jest stosowany w leczeniu choroby alkoholowej?


Wszywka alkoholowa warszawa

Rozwój choroby alkoholowej przebiega stopniowo. Uzależnienie każdego dnia zabiera coraz większą cząstkę jednostki. Życie osoby uzależnionej od alkoholu centralizuje się wokół tej substancji. Jednostka porzuca swoje pasje, zainteresowania i wszystko co jeszcze niedawno było dla niej ważne. Bardzo często traci pracę, rodzinne, mieszkanie i środki do życia. Aby leczenie choroby alkoholowej było skuteczne, osoba uzależniona musi zrozumieć swój problem i chcieć zmiany.

Historia Esperalu

Esperal stosowany jest w leczeniu choroby alkoholowej od XX wieku. To właśnie wtedy dwóch duńskich naukowców zauważyło specyficzną reakcję u pacjentów, którzy przyjmowali Esperal. Mianowicie po spożyciu alkoholu doświadczali oni silnego zatrucia alkoholowego. Zaintrygowani swoim odkryciem, naukowcy postanowili zbadać co wywołuje takie objawy. Wyniki badań wykazały, że Esperal hamuje rozkład alkoholu w organizmie. To przypadkowe odkrycie pozwoliło na rozwój leczenia choroby alkoholowej. 

Wszywka alkoholowa znana jest na całym świecie. Stosowana jest do dziś głównie w krajach wschodnich. W niektórych krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych jej stosowanie zostało zakazane. W Polsce w roku 2008 również wprowadzono zakaz produkcji oraz stosowania Esperalu, jednak zakaz ten zniesiono po dwóch latach.

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa Warszawa z https://gabinetchirurgiczny.com/ przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Osoba, która chce skorzystać z terapii Esperalem musi mieć ukończony osmienasty rok życia. Niezbędne jest także wyrażenie świadomej zgody na zabieg.

Stosowanie wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które chcą zmienić swoje życie i przestały spożywać alkohol. Potrzebują one jednak dodatkowego motywatora, aby wytrwać w swojej decyzji i zachować abstynencję.

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy.  Różnica ta wynika z indywidualnych cech jednostki oraz jej metabolizmu. Należy tutaj zauważyć, że wszywka alkoholowa przez cały ten okres działa z takim samym natężeniem, jej działanie nie słabnie wraz z upływem czasu.

Po upływie ośmiu miesięcy zabieg ten można wykonać ponownie. Ważną informacją jest też to, że wszywkę alkoholową można usunąć z organizmu w każdej chwili.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg podskórnego podania Esperalu neo wymaga specjalnych przygotowań. Ważne jest, aby pacjent zachował abstynencję przed zabiegiem. Zabiegu nie można przeprowadzić jeżeli pacjent jest pod wpływem alkoholu lub jeżeli pacjent spożywał alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem.

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jego celem jest zebranie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz występowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg podskórnego podania Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Zabieg może wykonać jedynie doświadczony lekarz chirurg. Specjalista przeprowadza zabieg w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Jest to prosta i mało inwazyjna procedura medyczna, która trwa około trzydziestu minut.

Po podaniu znieczulenia lekarz wykonuje w okolicy łopatek lub pośladków nacięcie. Umożliwia to podpowięziowe podanie od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek Esperalu. Po tym, specjalista zakłada pacjentowi szwy. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych, pacjent musi zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie około dwóch tygodni.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Nie każda osoba uzależniona od alkoholu, która wyraża świadomą zgodę na zabieg może być poddana zabiegowi podskórnego podania wszywki alkoholowej. Zabiegu nie można wykonać u osoby, która jest pod wpływem alkoholu lub spożywała alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na disulfiram lub inny składnik leku. Zabieg nie może zostać wykonany u osób, które próbowały popełnić samobójstwo. Wszywki alkoholowej nie można podać również osobie, u której występują psychozy lub zaburzenia psychiczne. Wyjątek stanowią jedynie utratę psychozy alkoholowe. Do zabiegu nie kwalifikuje się również osoba, która cierpi na schorzenia sercowo-krążeniowe. Mowa tutaj na przykład o nadciśnieniu tętniczym czy chorobie niedokrwiennej serca.

Wykonanie zabiegu nie jest zalecane u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią czy kobiety planujących ciążę w niedalekiej przyszłości. W tych przypadkach jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Czy wszywkę alkoholową można przepić?

Jest to mit, który od lat krąży w społeczeństwie. Odpowiedź na to pytanie brzmi nie. Nie można przepić wszywki alkoholowej. Każdorazowe spożycie alkoholu wywoływać będzie nieprzyjemne dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.

Należy pamiętać, że spożywanie dużych ilości alkoholu może doprowadzić do poważnych uszkodzeń organizmu.

Co się stanie po spożyciu alkoholu?

Po spożyciu alkoholu jednostka w ciągu kilku minut odczuwać zacznie silne i nieprzyjemne dolegliwości zatrucia alkoholowego. Charakterystyczne dolegliwości to

  • Ból głowy
  • Zawroty głowy
  • Skoki ciśnienia
  • Kołatanie serca
  • Przyśpieszona akcja serca
  • Potliwość
  • Zaczerwienienie skóry twarzy
  • Duszności
  • Drgawki
  • Drżenie mięśni
  • Uczucie lęku
  • Uczucie niepokoju
  • Wymioty
  • Biegunką
  • Nudności
  • I inne

Objawy te utrzymywać mogą się nieprzerwanie aż do kilkunastu godzin. Należy pamiętać, że im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu jednostka naraża się na wystąpienie poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń organizmu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane?

Tak, choć zdarzają się one niezwykle rzadko. Należy uważnie obserwować własny organizm oraz reagować od razu, gdy pojawią się niepokojące objawy. Działania niepożądane to zakażenie, reakcja alergiczna, męczliwość, senność, przemijająca impotencja, stany depresyjne, stany lękowe, schizofrenia. Należy szybko zgłosić się do lekarza, który zdecyduje o dalszych krokach.

 

Ile to kosztuje?

Wszywka alkoholowa nie jest lekiem refundowanym w naszym kraju. Oznacza to, że pacjent, który decyduje się na przyjęcie Esperalu musi zapłacić z prywatnych pieniędzy zarówno za lek jak i zabieg chirurgiczny. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Ceny wahają się w zależności od wybranego pakietu zabiegu, miasta, kliniki oraz lekarza prowadzącego. Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa charakteryzuje się długim okresem działania oraz jednorazowym podaniem.

W naszym kraju dostępna jest bezpłatna pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby z niej skorzystać należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub wraz ze skierowaniem ośrodka leczenia uzależnień. Skierowanie na leczenie można uzyskać od lekarza POZ, lekarza internisty lub lekarza psychiatry. Bezpłatne leczenie choroby alkoholowej dostępne jest zarówno dla osób ubezpieczonych jak i tych, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.


Oceń: Od kiedy Esperal Warszawa jest stosowany w leczeniu choroby alkoholowej?

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:20