Jaki kurs zawodowy wybrać?

Aby obecnie móc zdobyć dobrą pracę, koniecznie należy posiadać odpowiednie, poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Dzięki temu artykułowi poznasz kilka zawodów przyszłości, w których na pewno będziesz mógł się wykazać, a dodatkowo możesz liczyć na dobre wynagrodzenie.

Operator żurawia wieżowego

Trudno obecnie znaleźć miasto, w którym nie spotkałoby się żadnej budowy. Powstaje coraz więcej bloków mieszkaniowych, domów jednorodzinnych, jak i różnego rodzaju budynków publicznych. Do ich budowy oczywiście niezbędny jest żuraw wieżowy, z którego pomocą buduje się niemal wszystkie budynki. Dlatego warto postawić właśnie na zawód operatora żurawia wieżowego. Oczywiście będzie to praca wymagająca, lecz na pewno dająca satysfakcję z wykonania istotnego zadania, jak i również dobrze płatna. Jak zatem zostać operatorem żurawia wieżowego? W tym celu należy ukończyć kurs na żurawie wieżoweDzięki niemu będzie możliwe pozyskanie wiedzy na temat obsługi żurawia oraz bezpiecznej i wydajnej pracy.

W tym celu możesz skorzystać przykładowo z kursu w osk-classic.pl

Kierowca zawodowy

Nie da się zaprzeczyć, że popyt na kierowców zawodowych stale rośnie i nie zapowiada się, aby sytuacja ta miała ulec zmianie. Dlatego warto pomyśleć właśnie o tym zawodzie. Aby zostać kierowcą zawodowy samochodu ciężarowego, koniecznie należy zdać prawo jazdy kategorii C, a najczęściej C+E, czyli tej, która uprawnia do kierowania pojazdami ciężarowymi wraz z naczepą. Co więcej, konieczna będzie w tym przypadku kwalifikacja wstępna, czyli uprawnienie, dzięki któremu będzie możliwe w ogóle wykonywanie przewozów. Jednak nie tylko istnieje deficyt kierowców pojazdów ciężarowych. Również kierowcy autobusów są wciąż usilnie poszukiwaną grupą. Co w przypadku, gdy mamy prawo jazdy kategorii C lub kategorii C+E, a chcielibyśmy jednak zmienić branżę i zacząć prowadzić autobus? W tym przypadku koniecznie będziemy musieli zdać prawo jazdy kategorii D. Lecz to oczywiście nie wszystko. Podobnie jak w przypadku samochodów ciężarowych będzie nam potrzebna kwalifikacja wstępna. Jednak jeśli posiadamy już taką na samochody ciężarowe, sprawa z nią na autobusy będzie o wiele łatwiejsza. W tym przypadku wystarczy bowiem kwalifikacja wstępna uzupełniająca. Jest to krótszy kurs, dzięki któremu uzyskamy te same uprawniania, co osoby zdające wyłącznie kwalifikację wstępną na kategorię D. To spore ułatwienie i większe możliwości, dlatego warto rozważyć tę opcję, dzięki której będziemy mogli realizować przewozy nie tylko samochodami ciężarowymi, lecz również autobusami.


Oceń: Jaki kurs zawodowy wybrać?

Średnia ocena:4.67 Liczba ocen:5