Stosowanie Wszywki alkoholowej Wrocław w leczeniu choroby alkoholowej


Stosowanie Wszywki alkoholowej Wrocław w leczeniu choroby alkoholowej

Czasem od okazjonalnego picia alkoholu do uzależnienia się  od tej substancji dzieli nas jeden krok. Należy pamiętać, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, a każda może być potencjalnie niebezpieczna i wciągnąć nas w wir uzależnienia.

W momencie, w którym zastanawiamy się czy z naszym piciem na pewno jest wszystko wporządku, to jeden z pierwszych objawów, które powinniśmy skonsultować ze specjalistą. 

Esperal – zastosowanie

Esperal stosować można u osób pełnoletnich, które są uzależnione od alkoholu. Na przeprowadzenie zabiegu niezbędna jest świadoma zgoda pacjenta. Tutaj możemy obalić już jeden z mitów krążących na temat Esperalu, mianowicie osoby uzależnione boją się, że wszywka alkoholowa zostanie im podana bez ich zgody. Jest to fałszywe stwierdzenie. Lekarz może przeprowadzić zabieg tylko u pacjenta, który wyraził świadomą zgodę na zabieg. Nie można wykonać zabiegu na prośbę osoby trzeciej. 

Stosowanie wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które postanowiły zmienić swoje życie i porzucić spożywanie alkoholu jednak potrzebują motywacji i determinacji, aby wytrwać w swoim postanowieniu. 

Esperal – okres działania

Wszywka alkoholowa Wrocław działa od ośmiu do dwunastu miesięcy. To czas, w którym stale uwalniana jest substancja czynna do organizmu. Należy podkreślić tutaj fakt, że wszywka alkoholowa przez cały okres działania działa z taką samą siłą jak w pierwszych dniach. Dzięki temu możemy obalić kolejny krążący w społeczeństwie mit, że wszywka alkoholowa słabnie wraz z czasem i niejako przyzwyczaja się do alkoholu. 

Po upływie ośmiu miesięcy zabieg podskórnego podania Esperalu można powtórzyć jeżeli jest to konieczne.  

Esperal – przygotowanie do zabiegu 

Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej nie wymaga specjalnego przygotowania się do zabiegu. Pacjent jednak musi przestrzegać dwóch ważnych zasad, aby zabieg mógł odbyć się w wyznaczonym terminie. 

  1. Pacjent nie może być pod wpływem alkoholu
  2. Pacjent nie może spożywać alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem. 

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jego celem jest zebranie informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, jego schorzeniach, przyjmowanych lekach oraz ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu. 

Esperal – przeciwwskazania do zabiegu

Nie każda osoba uzależniona od alkoholu, która wyraża świadomą zgodę na zabieg kwalifikuje się do jego wykonania. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stan upojenia alkoholowego oraz spożywanie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Wykonanie zabiegu w takim stanie przyniosłoby pacjentowi negatywne dolegliwości zdrowotne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również uczulenie pacjenta na disulfiram lub inny składnik leku. Kolejnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest występowanie schorzeń sercowo – krążeniowych takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Osoby, które próbowały popełnić samobójstwo, mają myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychoza, za wyjątkiem ostrej psychozy alkoholowej, również nie mogą skorzystać z terapii Esperalem. W przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią lub kobiet, które planują ciążę w najbliższej przyszłości zabieg jest odradzany, jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz. 

Esperal – przebieg zabiegu

Zabieg podskórnego podania Esperalu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Tutaj należy obalić kolejny mit, który mówi o tym, że podanie Esperalu jest bardzo bolesne. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Jest to bezpieczna i mało inwazyjna procedura medyczna, która wykonywana jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Lekarz nacina skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków, co pozwala mu na podpowięziowe umieszczenie od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Cięcie skóry zostaje wykonane tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Po zakończonej procedurze medycznej lekarz zakłada szwy. W przypadku zastosowania szwów, które są nierozpuszczalne, pacjent musi zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie od dziesięciu do czternastu dni. 

Esperal – postępowanie po zabiegu

Po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej pacjent ma całkowity zakaz spożywania substancji alkoholowych. Nawet niewielka ilość zawarta w produktach spożywczych może wywołać występowanie silnych dolegliwości. Należy skrupulatnie czytać etykiety stosowanych produktów oraz wyeliminować wszelkie produkty, które zawierają alkohol lub są wykonane na jego bazie. 

Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Może podjąć się aktywności zawodowej oraz wykonywania codziennych obowiązków. Zaleca się jednak, aby przez okres dwóch tygodni pacjent  nie podejmował się wykonywania aktywności fizycznej. Warto również zauważyć, że po zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji ani hospitalizacji. 

Wszywka alkoholowa nie wpływa na uważność oraz koncentrację, dlatego osoby, które ją posiadają mogą prowadzić samochód oraz podejmować się aktywności zawodowej. 

Esperal – skuteczność

Esperal to lek, który cechuje się wysoką skutecznością w zapobieganiu spożywania alkoholu przez osoby uzależnione. Należy jednak zauważyć, iż nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej. Esperal nie wpływa na postrzeganie, ani zmianę myślenia, dlatego osoba, która podjęłą terapię Esperalem nadal odczuwać będzie silne pragnienie spożywania alkoholu. Z obawy przed drastycznymi konsekwencjami nie sięgnie po alkohol. Jednak wszywka alkoholowa nie działa terapeutycznie, osoba uzależniona nie uświadamia sobie złego wpływu alkoholu na swoje życie oraz nie zmienia myślenia, zachowania czy schematów działań. To wszystko jest w stanie zrobić jedynie podczas terapii leczenia uzależnień. Dlatego zaleca się równoległe podjęcie terapii Esperalem oraz terapii leczenia uzależnień

Esperal – dolegliwości po spożyciu alkoholu

Po spożyciu alkoholu jednostka w ciągu kilku minut doświadczy nieprzyjemnych dolegliwości. Tutaj możemy obalić kolejny funkcjonujący w społeczeństwie mit. Dotyczy on przepicia wszywki alkoholowej. Działanie Esperalu powoduje każdorazowe hamowanie rozkładu etanolu w organizmie. Oznacza to, że za każdym razem jednostka będzie odczuwać objawy takie jak:

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • skoki ciśnienia
  • kołatanie serca
  • przyśpieszona akcja serca
  • zaczerwienienie skóry twarzy
  • drgawki
  • drżenie mięśni
  • wymioty
  • nudności
  • biegunka
  • uczucie niepokoju
  • uczucie lęku 
  • i inne

Objawy te pojawią się w ciągu kilku minut od konsumpcji, a utrzymywać mogą się nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy zatrucia alkoholowego. 

W przypadku znacznych ilości spożytego alkoholu jednostka naraża się na utratę zdrowia a nawet życia. Duże ilości alkoholu w połączeniu z Esperalem mogą wywołać marskość wątroby, która jest nieuleczalna, zapaść, czy zgon pacjenta. Należy pamiętać o bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu, aby uniknąć wyżej wymienionych konsekwencji.  


Oceń: Stosowanie Wszywki alkoholowej Wrocław w leczeniu choroby alkoholowej

Średnia ocena:4.71 Liczba ocen:8