Strona głównaLifeStyleJak oczyścić wątrobę z torbieli?

Jak oczyścić wątrobę z torbieli?

Przez Redakcja

-

Jest wiele sposobów na oczyszczenie wątroby z cyst. Ale który z nich sprawdzi się w Twoim przypadku? Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Korzeń mniszka lekarskiego

Korzeń mniszka lekarskiego jest używany od bardzo dawna w ziołolecznictwie chińskim i do różnych celów leczniczych. Uważa się, że ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać pewne rodzaje bakterii, które mogą powodować infekcje w przewodzie pokarmowym. Niektóre badania sugerują również, że pomaga w leczeniu problemów z wątrobą i cyst w narządach rozrodczych.

Korzeń mniszka lekarskiego jest nie tylko silnym środkiem moczopędnym, ale zawiera również duże ilości przeciwutleniaczy. Uważa się, że związki te chronią wątrobę przed szkodliwym działaniem stresu oksydacyjnego. Mogą też zwalczać wolne rodniki, które mogą przyczyniać się do powstawania chorób takich jak miażdżyca.

Badania wykazały, że mniszek lekarski może poprawić funkcjonowanie wątroby, obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegać zaburzeniom pracy nerek. Łagodzi również i wzmacnia wyściółkę żołądka oraz poprawia trawienie. Ponadto może łagodzić infekcje dróg moczowych i infekcje bakteryjne w narządach rozrodczych.

Sok pomarańczowo-marchewkowo-imbirowy

Wątroba jest ważnym organem. Jest odpowiedzialna za metabolizowanie leków i przechowywanie pomocnych składników odżywczych. W związku z tym musi być w dobrej kondycji, żeby mogła funkcjonować jak najlepiej. Aby utrzymać ją w zdrowiu, musisz jeść odpowiednie pokarmy i pić odpowiednie napoje. Możesz to zrobić, wykonując kilka prostych kroków.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jakich pokarmów unikać. Na przykład powinieneś unikać żywności przetworzonej, glutenu i rafinowanych węglowodanów. Po drugie, musisz jeść dużo owoców i warzyw. Pomaga to zmniejszyć poziom kwasów w organizmie, co jest korzystne dla wątroby. Wreszcie musisz się wysypiać. Twoja wątroba może pracować na optymalnym poziomie tylko wtedy, gdy jest wystarczająco wypoczęta.

Jest jeszcze kilka innych sztuczek, które pomogą Ci utrzymać czystą wątrobę. Na przykład staraj się jeść pokarmy bogate w przeciwutleniacze, takie jak szpinak i truskawki. Powinieneś również spożywać pokarmy bogate w potas, takie jak banany i słodkie ziemniaki. Potas jest ważny z wielu powodów, w tym dla obniżenia skurczowego ciśnienia krwi.

Lewatywa z kawy

Lewatywa z kawy jest alternatywną metodą leczenia, która jest stosowana do uzdrawiania ciała i usuwania szkodliwych bakterii. Wątroba, pęcherzyk żółciowy i przewód jelitowy to jedne z najważniejszych dróg detoksykacji. Kiedy są one przeciążone, człowiek może cierpieć na różne choroby.

Lewa z kawy stymuluje produkcję glutationu, substancji, która pomaga wypłukać drożdże i grzyby, a także wolne rodniki z krwiobiegu. Substancja ta działa również jako naturalny środek przeciwzapalny.

Lewa kawowa jest stosowana w połączeniu z systemem detoksykacji całego ciała, takim jak sauna, ćwiczenia i suplementy ziołowe. Typowa lewatywa z kawy jest wykonywana przez piętnaście minut. Po tym czasie lewatywę powtarza się przez kolejne piętnaście minut.

W przeszłości lewatywy z kawy były stosowane w leczeniu chorych na raka. Max Gerson wierzył, że nowotwory powstają, kiedy organy w ciele są wyprowadzone z równowagi. Zakazał nabiału, chemikaliów i produktów zwierzęcych ze swojej diety.

Ostropest mleczny

Jednym z najlepszych naturalnych sposobów leczenia problemów z wątrobą jest ostropest mleczny. Pomaga on oczyścić wątrobę z cyst, a także chroni przed kamieniami żółciowymi. Ostropest ma też wiele zalet, w tym pomaga na problemy skórne.

Głównym składnikiem ostropestu jest sylimaryna. Jest to silny antyoksydant, który pomaga organizmowi zwalczać wolne rodniki. Jest to ważne, ponieważ wolne rodniki mogą przyczyniać się do powstawania chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i rak.

Mleczny oset ma również działanie ochronne na skórę i może nawet zapobiegać jej starzeniu się. Może nawet chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez metale ciężkie.

Badania wykazały, że ostropest może pomóc w leczeniu choroby Alzheimera. Badania te wykazały, że zmniejsza on ilość blaszek amyloidowych w mózgu. Blaszki amyloidowe to lepkie białka, które tworzą się między komórkami nerwowymi. Mogą one gromadzić się w naczyniach krwionośnych i ograniczać przepływ krwi do mózgu.

Policystyczna choroba wątroby

Policystyczna choroba wątroby (PLD) to przewlekły stan, który powoduje powstawanie cyst w wątrobie. Wielkość i liczba torbieli różni się w zależności od osoby. W większości przypadków torbiele nie powodują żadnych objawów, ale w rzadkich przypadkach mogą prowadzić do komplikacji. Objawy mogą obejmować gorączkę, uczucie sytości, żółtaczkę, duszności, bóle brzucha, refluks żołądkowo-przełykowy i zmianę nawyków jelitowych.

Niektóre osoby są diagnozowane z powodu PLD po tym, jak torbiele stają się zbyt duże, aby można je było samodzielnie usunąć. Na szczęście większość z tych pacjentów nie odczuwa żadnych objawów, dzięki czemu ich wątroba może dalej normalnie funkcjonować. Niemniej jednak torbiele mogą powodować silne bóle brzucha i ograniczać jakość życia wielu osób. Na szczęście naukowcy badają sposoby zmniejszenia liczby torbieli na wątrobie u pacjentów.

Oceń artykuł: Jak oczyścić wątrobę z torbieli?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy