Najwygodniejsze sofy na taras – sprawdzamy narożniki ogrodowe.


Najwygodniejsze sofy na taras – sprawdzamy narożniki ogrodowe.

Wypoczynek w ogrodzie jest przyjemny pod warunkiem, że mamy na czym usiąść. Wygodna sofa to rozwiązanie, które sprawdzi się w małych i dużych ogrodach, a także na tarasach lub balkonach. Jak wybrać sofę i co warto wiedzieć na ich temat? Podpowiadamy.

Dlaczego warto kupić narożnik do ogrodu?

Narożnik do ogrodu jest bardzo praktycznym meblem, który umożliwia wypoczynek zarówno jednej, jak i kilku osobom. Zajmuje przy tym stosunkowo niewiele miejsca (mniej niż klasyczny komplet wypoczynkowy) i daje bardzo duże możliwości organizacji przestrzeni. Sprawia przy tym, że ogród, taras lub balkon jawią się jako przytulne miejsca, w których chce się przebywać. No i w końcu nie ma co ukrywać – przyjemniej siedzieć na miękkiej sofie niż na twardym krześle.

Sofy narożne zwykłe i modułowe – która będzie lepsza?

Sofy narożne zwykłe znane są nam bardzo dobrze. To klasyczna, narożna sofa, która nie pozwala na żadne modyfikacje. Sprawdzi się w niedużych przestrzeniach, w których nie ma miejsca na manewrowanie meblami.

Sofa modułowa jest znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem, o ile mamy dość miejsca, by je wykorzystać. To sofa narożna składająca się z kilku samodzielnych mebli, np. sofy (sof), fotela, pufów lub leżanek. Meblami można dowolnie aranżować przestrzeń w zależności od potrzeb, np. ustawić wszystkie elementy w narożnik przy wspólnym podwieczorku lub rozdzielić je, by każdy mógł się delektować spokojnym odpoczynkiem z dala od innych domowników.

Biala_narozna_sofa_do_ogrodu_Nebraska_zdjecie_od_klienta_118655.jpg
Narożnik z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Drewno, metal, technorattan – który materiał będzie najlepszy na sofę ogrodową?

Sofy ogrodowe, mimo iż wizualnie do siebie podobne, mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej pod uwagę bierze się technorattan, drewno lub metal.

Metalowe meble ogrodowe są wizualnie lekkie i zajmują stosunkowo niedużo miejsca. To dobre rozwiązanie do małych przestrzeni, a także do nowoczesnych domów (meble ogrodowe powinny pasować do elewacji i barierek balkonowych) i ogrodów. Aluminiowe meble nie ulegają korozji, jeśli są zrobione z innego metalu, warto zadbać o zadaszenie.

Meble z technorattanu są bardzo wygodne i praktycznie niezniszczalne. Technorattan jest odporny na czynniki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Oznacza to, że nawet jeśli ustawimy meble w słonecznej części tarasu lub ogrodu, nie wyblakną pod wpływem słońca.

Technorattanowe meble wyglądają jak plecione z wikliny, ale są znacznie trwalsze. Dobrze sprawdzą się w aranżacjach vintage, shabby chic, rustykalnych i boho.

Meble-ogrodowe-Brunei-Corner-5-Garden-Point-akacja-135066.jpg
Drewniany narożnik na taras, fot. Ogrodosfera.pl

Meble drewniane wyglądają bardzo elegancko. To klasyka sama w sobie, ale dość wymagająca. Nie są odporne na warunki atmosferyczne, wymagają regularnej konserwacji. Drewniane sofy ogrodowe to propozycja dla osób, które kochają drewno i mają czas, by regularnie o nie dbać.

Niezależnie od wyboru rodzaju sofy ogrodowej (wszystkie rodzaje można znaleźć m.in. w sklepie ogrodosfera.pl) warto zadbać o wygodne siedziska. Dobrze sprawdzą się poduszki z poliestru, który jest materiałem trwałym i łatwym w czyszczeniu. Jednak trzeba pamiętać o chronieniu siedzisk przed wilgocią.

Meble-aluminiowe-do-ogrodu-Braga-Corner-5-Garden-Point-antracyt-168126.jpg
Narożnik ogrodowy z aluminium z grubymi poduszkami, fot. Ogrodosfera.pl

Duża czy mała – czym się kierować przy wyborze narożnej sofy do ogrodu?

Przede wszystkim ilością dostępnego miejsca. W małym ogrodzie lub na balkonie duża sofa się nie zmieści albo będzie robiła bardzo przytłaczające wrażenie. Z kolei mała sofa narożna do dużego ogrodu to marnowanie potencjału miejsca.

Warto też dopasować wielkość sofy do liczby domowników. Jeśli potrzebujemy większej liczby siedzisk, a mamy mało miejsca, można zrezygnować z szerokich podłokietników.


Oceń: Najwygodniejsze sofy na taras – sprawdzamy narożniki ogrodowe.

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:13