Użycie schematu naczynia wyrównawczego to świetny sposób, żeby pokazać, jak działa urządzenie i dowiedzieć się więcej o jego funkcjonowaniu. Aby zrozumieć, jak działa naczynie wyrównawcze, musisz wiedzieć, jaki kształt mają urządzenia, jakie rodzaje elektrod są używane i jak wyrównywane jest ciśnienie między nimi.
Elektrody w kształcie talerza
Używając elektrody w kształcie talerza, można dostarczyć do próbki tkanki pole elektryczne o stosunkowo jednorodnym natężeniu w przestrzeni między elektrodami. Dodatkowo, kształt elektrody może mieć stosunkowo mały promień krzywizny. Może to zmniejszyć różnicę ciśnień między sąsiadującymi komórkami i zwiększyć moc dostarczaną do próbki.
Ten typ zespołu elektrod może mieć zawór wyrównujący ciśnienie, aby umożliwić przepływ pewnych płynów. Zawór może być umieszczony tak, aby zapobiec dyfuzji elektrolitu przez podłoże lub spód segmentu komórek ułożonych w stos podczas etapów przetwarzania.
Elektrolit może być wprowadzony do stosu przed utworzeniem uszczelek. Ten typ zespołu elektrod jest w stanie wykorzystać nadmiar elektrolitu 380, który tworzy się podczas każdego cyklu pracy stosu ogniw. Elektrody mogą stanowić zestaw czterech cylindrycznych prętów o długości 3,5 mm i szerokości 18 mm. Są one zabezpieczone żywicą poliestrową, aby zapewnić stałe odstępy między nimi.
Elektrolit
Podczas przeciętnego dnia Twój zapracowany mózg bez wątpienia pracuje na pełnych obrotach. W rezultacie polujesz na najbardziej efektowny i najbardziej efektywny proces. Najlepszym sposobem na realizację tego przedsięwzięcia jest zastosowanie dobrze zaplanowanej sekwencji kroków. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest lista wszystkich składników oraz długopis i kartka papieru. Następnym krokiem jest opracowanie odpowiedniej kolejności wykonywania czynności. Poniżej przedstawiona jest kolejność zdarzeń: Po pierwsze, składniki wkłada się do słoika; po drugie, miesza się je; po trzecie, następuje mashup. Produkt końcowy jest połączeniem wszystkich elementów. Powstałe w ten sposób połączenie jest dziełem sztuki. Najlepsze jest to, że jest darmowe.
Powyższa sekwencja zdarzeń może być wykonana w odwrotnej kolejności lub równolegle. Alternatywnie najlepsze rezultaty można osiągnąć, stosując rozsądne połączenie obu tych czynności.
Zawór wyrównawczy ciśnienia 3
Podczas normalnej pracy sprężarki wyrównanie ciśnień zajmuje pewien czas. W końcu strona wysokiego i niskiego ciśnienia będzie miała zasadniczo takie samo ciśnienie. Można to osiągnąć dzięki zaworowi wyrównującemu ciśnienie, który jest umieszczony pomiędzy przyłączami procesowymi wysokiego i niskiego przetwornika.
Zawór wyrównujący ciśnienie jest najlepiej w postaci sprężynowego zaworu bezpieczeństwa. Ten typ zaworu umożliwia obniżenie ciśnienia ze strony wysokiego ciśnienia do strony niskiego ciśnienia, co zwiększa wydajność sprężarki. Zawór jest normalnie zamknięty, z wyjątkiem niewielkiej ilości oleju.
W alternatywnym wcieleniu zawór wyrównujący ciśnienie jest klapowym zaworem zwrotnym. Inną alternatywą jest kulowy zawór zwrotny. Zawór wyrównujący ciśnienie przepuszcza czynnik chłodniczy ze strony wysokiego ciśnienia do strony pośredniego ciśnienia.
W kolejnym wcieleniu zawór wyrównujący ciśnienie ma postać rurki kapilarnej. Rurka kapilarna ma średnicę około 0,02 cala. Rurka kapilarna może mieć zmniejszony przekrój poprzeczny.