Inspekcja techniczna auta przed zakupem przez MobilEkspert


Inspekcja techniczna auta przed zakupem przez MobilEkspert

Zakup samochodu to ważna inwestycja, która pochłania sporą część domowych oszczędności. Jeżeli chcemy, aby samochód dobrze nam służył przez wiele lat, zwykle musimy zainwestować co najmniej kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu wiele rodzin decyduje się na zaciągnięcie kredytu w celu sfinansowania zakupu pojazdu. Nim jednak podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto wnikliwie przeanalizować ogłoszenie oraz dokonać szczegółowej inspekcji technicznej samochodu. Jak się za to zabrać? Na co zwrócić uwagę przy kupie używanego auta?

Ogłoszenie i rozmowa telefoniczna – najważniejsze informacje

Przy zakupie używanego samochodu warto zachować wzmożoną uwagę już na etapie przeglądania ogłoszeń, gdyż na rynku nie brakuje oszustów, którzy próbują dorobić się na naszej niewiedzy. Zwróć uwagę na samą konstrukcję ogłoszenia, ilość zdjęć w fotogalerii, a także czy sprzedający zawarł najważniejsze informacje o stanie technicznym pojazdu. Podczas rozmowy telefonicznej warto zapytać o numer VIN, jeśli nie został on podany w ogłoszeniu. Numer ten umożliwia wgląd do Raportu Historii Pojazdu. Jeżeli sprzedawca będzie migał się od odpowiedzi lub ponaglał finalizację transakcji, możesz być niemal pewny, że jego intencję są nie do końca uczciwe. Jeżeli wszystko wydaje się w porządku – wówczas możemy przejść do oględzin pojazdu na żywo.

 

Inspekcja samochodu przed zakupem –  na co zwrócić uwagę?

Inspekcja techniczna auta przed zakupem to klucz do uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Jeżeli nie posiadasz wystarczającej wiedzy na temat motoryzacji – warto skorzystać z pomocy członka rodziny lub zaufanego przyjaciela. Co jednak w przypadku, gdy nie mamy takich osób w najbliższym otoczeniu? Co zrobić, gdy pojazd, którym jesteśmy potencjalnie zainteresowani znajduje się na drugim końcu naszego kraju? Czy jest sens jechać na oględziny?

Na szczęście na polskim rynku funkcjonują firmy, które w swojej ofercie posiadają inspekcję auta przed kupnem. Doskonałym przykładem takiego przedsiębiorstwa jest MobilEkspert, który oferuje oględziny pojazdu w każdym miejscu w Polsce. W zależności od potrzeb firma oferuje cztery pakiety usług o wartości od 349 zł do 579 zł. Co ważne, jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług tej firmy – szczegółowy raport z oględzin dostaniesz już w ciągu 48 godzin. Ponadto MobilEkspert każdorazowo wnikliwie analizuje ogłoszenie przed oględzinami. Jeżeli na tym etapie pojawią się jakiekolwiek wątpliwości – możemy bezpłatnie zgłosić inny pojazd do inspekcji.

Kontrola pojazdu przed zakupem obejmuje weryfikację dostępnych dokumentów oraz książki serwisowej, oględziny zewnętrznej karoserii oraz wnętrza pojazdu, a także kontrolę komory silnika i bagażnika. Całość uzupełniona jest jazdą testową, w trakcie której sprawdzana jest praca skrzyni biegów, sprzęgła, zawieszenia i hamulców. Przygotowany raport zawiera nie tylko kompletną fotorelację i opis pojazdu, ale także informacje o naprawach, jakie będą wymagane po zakupie pojazdu oraz szacowaną wartość pojazdu. W przypadku droższych pakietów, pojazd jest także podpinany pod komputer diagnostyczny, a podwozie sprawdzane w partnerskim warsztacie.

Inspekcja pojazdu przed zakupem pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z naprawą trefnego pojazdu. Inwestując zaledwie kilkaset złotych zyskujemy pewność, że kosztowne naprawy samochodu nie będą drenować domowego budżetu w kolejnych miesiącach. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko sporo pieniędzy, ale także nerwów i czasu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią kupować przysłowiowego “kota w worku”.


Oceń: Inspekcja techniczna auta przed zakupem przez MobilEkspert

Średnia ocena:4.69 Liczba ocen:12