Czym do zakupu zachęcają prysznice łazienkowe walk-in?


Czym do zakupu zachęcają prysznice łazienkowe walk-in?

Kabiny prysznicowe typu walk-in to przeszklony, otwarty prysznic, będący obecnie jednym z największych hitów aranżacyjnych.

Kabiny prysznicowe typu walk-in to przeszklony, otwarty prysznic, będący obecnie jednym z największych hitów aranżacyjnych. Prysznice łazienkowe to rozwiązanie stworzone z myślą o mniejszych metrażowo łazienkach lub łazienkach przestronnych, które mogą pozwolić sobie na montaż zarówno prysznica, jak i wanny. Jakie są największe zalety prysznica walk-in?

Zalety prysznica walk-in

Prysznic walk-in oparty jest na minimalistycznej kabinie. Zazwyczaj jest to jedna bądź dwie tafle szkła hartowanego, które montowane są bezpośrednio na podłożu. Najczęściej szkło to jest przezroczyste, jednak producenci oferujący wyposażenie łazienek proponują także prysznice łazienkowe walk-in z półtransparentnym szkłem satynowym. Największą różnicą pomiędzy prysznicem walk-in, a tradycyjnym prysznicem jest otwarta budowa, czyli brak drzwi prysznicowych oraz brodzika.

brodzik-prostokatny-100-x-80-diamo-white.png

Jedną z największych zalet kabin walk-in jest to, że doskonale wpasowują się we wnętrza urządzone w każdym stylu. Szkło idealnie odnajduje się w łazienkach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, retro czy industrialnym. Niewątpliwym atutem prysznica walk-in jest także niezwykła wygoda korzystania z niego. Ceramika łazienkowa tego typu doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych. Bez problemu możliwe jest wjechanie do prysznica na wózku inwalidzkim czy wejście do niego przy pomocy balkoniku rehabilitacyjnego. Nawet w sytuacji ograniczenia ruchów osoba starsza lub niepełnosprawna jest w stanie wziąć samodzielnie kąpiel.

Wygoda korzystania i łatwość sprzątania

Prysznic typu walk-in to również świetne rozwiązanie dla dzieci, które uczą się brania samodzielnie kąpieli. Brak brodzika pozwala na swobodne wejście, natomiast mocne szyby zapewniają dziecku pełne bezpieczeństwo. Dużą zaletą prysznica walk-in jest oszczędność czasu potrzebnego na sprzątanie łazienki. Prysznic nie posiada zakamarków, załamań oraz innych problematycznych miejsc, które mogłyby gromadzić brud oraz być siedliskiem bakterii. Jego sprzątanie jest zatem łatwe, szybkie i bezproblemowe. Do posprzątania potrzebna jest wyłącznie szmatka oraz odpowiedni detergent. Ponadto niektórzy producenci wzbogacają szybę dodatkową powłoką hydrofobową, ograniczającą zacieki oraz chroniącą przed gromadzeniem się kamienia.

Baterie łazienkowe do prysznica warto dobrać stylem do pozostałem armatury wnętrza. Najlepiej jednak sprawdzą się modele minimalistyczne, dopełniające nowoczesny wygląd prysznica walk-in.


Oceń: Czym do zakupu zachęcają prysznice łazienkowe walk-in?

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:17