Strona głównaLifeStyle5 pomysłów na zielony balkon w wynajmowanym mieszkaniu

5 pomysłów na zielony balkon w wynajmowanym mieszkaniu

Przez Redakcja

-

Twój wynajmowany balkon może stworzyć doskonałą przestrzeń do relaksu, oazę zieleni na środku miasta. Wystarczy trochę kreatywnego myślenia. Oto pięć pomysłów na stworzenie zielonego balkonu w wynajmowanym mieszkaniu.

1. Wykorzystaj pojemniki

Aby stworzyć piękny ogród balkonowy, wystarczy Ci kilka pojemników na ziemię. Możesz użyć doniczek, piętrowych skrzynek lub wiszących donic. Nawet skromna przestrzeń nada się, by zorganizować kilka małych grządek kwietnych czy warzywnych. Na przykład, w dużych donicach posadź krzewy pomidorków lub małe drzewka owocowe, a w mniejszych – kwiaty i zioła. Nawet niewielka ilość zieleni na balkonie przyczyni się do stworzenia przytulnego miejsca. Możesz bawić się kolorami oraz dostosowywać wystrój balkonu do aktualnej pogody za oknem na przykład wiosną i latem sprawdzą się piękne, kolorowe, kwitnące kwiaty, z kolei jesienią na balkonie będą pięknie prezentowały się wrzosy. 

2. Wybierz rośliny wiszące

Rośliny wiszące to doskonały sposób na dodanie zieleni do twojego balkonu bez zajmowania cennej przestrzeni. Możesz zawiesić je na balustradzie lub na suficie. Pomyśl o roślinach takich jak bluszcz, storczyki czy petunie. Natomiast jeżeli kochasz owoce lub warzywa możesz pomyśleć na przykład o posadzeniu wiszących truskawek lub groszku. Nie dość, że będzie pięknie, to w dodatku będziesz mógł się cieszyć smakiem samodzielnie wyhodowanych plonów.

3. Zainstaluj półki na rośliny

Półki na rośliny to kolejny świetny pomysł na zielony balkon. Możesz rozmieścić na nich doniczki z różnymi roślinami, tworząc zielony kącik na świeżym powietrzu. Pamiętaj tylko, aby półki były stabilne i bezpieczne dla twoich roślin. W tym celu możesz wykorzystać stare, niepotrzebne już szafki i półki. Pomalowane na odpowiedni kolor dodadzą twojemu balkonowi uroku. Jeżeli nie posiadasz zdolności majsterkowicza, możesz znaleźć odpowiedni regał w sklepach ogrodniczych czy na platformach online. Ceny takich artykułów są z reguły niewielkie.

4. Stwórz mini ogródek warzywny

Jeśli masz trochę więcej miejsca, pomyśl o mini ogródku warzywnym. Niektóre warzywa, takie jak sałata, rzodkiewki czy pomidory cherry, rosną doskonale w pojemnikach. Nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie uprawiane warzywa! A co najważniejsze zawsze będziesz miała je pod ręką na swoim balkonie. 

5. Wykorzystaj meble do roślin

Meble do roślin to doskonały sposób na stworzenie zielonej przestrzeni na balkonie. Możesz wykorzystać stoliki, krzesła czy regały, aby stworzyć poziomy ogród. To nie tylko oszczędza miejsce, ale również dodaje charakteru twojemu balkonowi, który, choć niewielki jest w stanie pomieścić spore ilości warzyw i owoców.

Własne cztery kąty to prywatne zacisze, gdzie można realizować wiele aktywności. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań mieszkania na wynajem, rozważ bezpieczną opcję, jaką jest wynajem instytucjonalny. Przykładem inwestycji przeznaczonych pod ten rodzaj najmu są mieszkania wybudowane przez PFR Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, które oferują stabilne i korzystne warunki. Więcej dowiesz się na katowice.mdr.pl – stronie osiedla, które jest jedną z inwestycji spółki PFR Nieruchomości.

Oceń artykuł: 5 pomysłów na zielony balkon w wynajmowanym mieszkaniu
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy