Jak powiedzieć mamie o ciąży? – pomysły na upominki dla przyszłej babci


Jak powiedzieć mamie o ciąży? – pomysły na upominki dla przyszłej babci

Oczekiwanie na przyjście na świat pociechy to niezwykle magiczny i ekscytujący czas. Radość towarzysząca przyszłym rodzicom jest tak duża, że chcą dzielić się nią z najbliższymi osobami. Informacja o ciąży z pewnością uszczęśliwi dziadków rosnącego pod sercem maleństwa. W jaki sposób najlepiej poinformować przyszłą babcię o ciąży?

Dziecko – ogrom obowiązków, ale i radości

Ciąża, nawet gdy jest planowana, zwiastuje ogromne zmiany w życiu przyszłych rodziców. Pojawienie się na świecie pierwszego, ale również kolejnego dziecka to ogrom obowiązków i wyzwań. Wszystkie trudy rekompensuje jednak radość, dająca możliwość obserwowania jak rośnie i rozwija się mały człowiek. Oprócz rodziców jedną z najbliższych dla pociechy osób są babcie. Służą one nie tylko radami dla młodych mam i ojców, ale również czasem poświęconym dziecku. Między innymi dlatego warto budować łączącą ich więź już na etapie ciąży. 

Mamo, będziesz babcią! – kiedy przekazać tę informację?

Większość kobiet bardzo szybko orientuje się, że nosi pod sercem maleńką istotę. Liczne objawy pojawiające się już kilka tygodni od zapłodnienia prowadzą do gabinetu, w którym lekarz potwierdza dobrą nowinę. Czy jest to zatem dobry moment, aby podzielić się nią z najbliższymi? Dla wielu par owszem. Są jednak pary chcące nacieszyć się tą informacją we własnym gronie oraz poczekać do momentu pierwszych badań prenatalnych (11-13 tydzień). Takie badania pozwalają zobaczyć, jak rozwija się płód, a niekiedy nawet podać przypuszczenia odnośnie płci. Zdjęcia zrobione przy okazji USG, na których wyraźnie widać już rozwijające się dziecko doskonale sprawdzą się zaś jako dodatek do prezentu dla przyszłej babci. 

Spotkanie z niespodzianką

Poinformowanie rodziców o ciąży z pewnością niesie ze sobą nieco stresu. Moment ten może jednak stać się niezapomnianym przeżyciem. Jeśli przyszła babcia mieszka dość daleko i nie jest możliwe osobiste spotkanie, warto pomyśleć o dedykowanej przesyłce, która z pewnością będzie ogromnym zaskoczeniem. Szereg inspiracji, w których nie może zabraknąć słodkości, znaleźć można na stronie https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/gratulacje-dla-babci. Tego typu podarunki doskonale sprawdzą się również w momencie spotkania oko w oko. Przyszłą babcię oraz dziadka warto zaprosić na obiad, po którym zostaną obdarowani prezentem. Obok ukochanych pralinek w pudełeczku ułożyć można kwiaty oraz zdjęcie USG czy maleńkie buciki jednoznacznie kojarzące się właśnie z dzieciątkiem. Inną dobrą okazją do przekazania mamie, że już wkrótce zostanie babcią, jest obiad w ulubionej restauracji. Tuż po nim poinformowany wcześniej kelner może wnieść na stół tort z gratulacjami. Ciekawą opcją jest także zaproszenie mamy na… kawę czy herbatę. Cała niespodzianka polega na użyciu specjalnego kubka, na którym pod wpływem gorąca pojawią się gratulacje. Tego typu personalizowane akcesoria znajdują się w wielu sklepach internetowych. Osoby lubiące prace plastyczne mogą przygotować również drzewo genealogiczne. Nie musi sięgać ono wielu pokoleń wstecz, ważne by na samym dole pojawiła się fotografia nienarodzonego maluszka. Przekazanie dobrej nowiny warto również połączyć z okolicznymi świętami. Jeśli w najbliższych dniach ma miejsce dzień babci, urodziny, bądź imieniny przyszłej babci można podarować jej prezent i dołączyć balony. Podczas zabawy w przebijanie z jednego z nich wypadnie kartka z gratulacjami. 

Ciąża to radosny czas, który warto celebrować z najbliższymi. Przyszłą babcię poinformować można na wiele sposobów. Bez względu na wybór, z pewnością będzie to magiczny moment, który na zawsze zostanie w jej pamięci.


Oceń: Jak powiedzieć mamie o ciąży? – pomysły na upominki dla przyszłej babci

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:14