Zabiegi z kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć?


Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to dobrze znana substancja, która znalazła zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Posiada dwie istotne cechy, które czynią z niej prawdziwe antidotum na zmarszczki: silnie nawilża skórę oraz wypełnia ubytki tkankowe. Jednak zabiegi odmładzające nie są jedynym zastosowaniem kwasu hialuronowego. Dowiedz się więcej na temat tej dobroczynnej substancji.

Czym się charakteryzuje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, spełniając funkcję elastycznego szkieletu podtrzymującego tkanki. Problem polega na tym, że wraz z upływem czasu zmniejsza się jego stężenie w organizmie. Dlatego zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego podbijają kliniki medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy jest bezpieczny i rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc wpływa na jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość. Kwas hialuronowy stosowany podczas wypełniania zmarszczek ma identyczną budową, jak ten, który naturalnie występuje w naszej skórze.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Początki zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej sięgają lat 80. XX wieku. Dzięki wszechstronnym właściwościom substancji tej używa się do korygowania różnych obszarów ciała. Służy nie tylko do powiększania, ale przede wszystkim do biorewitalizacji skóry i nawilżania.

Kwasu hialuronowego najczęściej używa się w celu:

  • wypełniania zmarszczek, zwłaszcza w dolnych obszarach twarzy, np. bruzdy nosowo-wargowe czy marionetkowe,
  • powiększania i modelowania kształtu ust,
  • leczenia blizn potrądzikowych,
  • modelowania twarzy – podnoszenia owalu twarzy, korekcji kształtu podbródka czy płatków uszu,
  • ujędrniania skóry twarzy, szyi i dekoltu,
  • poprawy tekstury skóry,
  • redukcji wiotkości na ramionach,
  • ujędrniania i nawilżania skóry w miejscach intymnych,
  • ujędrniania i delikatnego podnoszenia biustu.

Jak wyglądają zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Stosowane obecnie w medycynie estetycznej preparaty na bazie kwasu hialuronowego charakteryzują się najwyższą czystością, są usieciowane, wzbogacone o inne substancje, które pomagają równomiernie i głęboko wniknąć w tkanki i bez powikłań utrzymać się w nich jak najdłużej. W katowickiej Klinice Miracki zabiegi odmładzania twarzy wykonywane są przy pomocy preparatów marki Neauvia – bezpiecznego, o doskonałej przyswajalności dla organizmu, długim czasie utrzymywana się w skórze oraz zróżnicowanym stężeniu w zależności od wskazania. Ich dodatkową zaletą jest naturalny, długotrwały efekt.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykonuje się przy pomocy cienkiej igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu do mezoterapii igłowej. Znieczulenie nie zawsze jest konieczne, wszystko zależy od gęstości preparatu – im wyższa gęstość, tym większe ryzyko wystąpienia bólu. Kwas hialuronowy o średniej i dużej gęstości wstrzykuje się przy pomocy cienkiej igły. Ten o najrzadszej konsystencji służy do zabiegów mezoterapii kwasem hialuronowym. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod skórę specjalista wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić substancję pod skórą.

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy w skórze?

W zależności od indywidualnych cech organizmu efekty wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się od 8 do 12 miesięcy. Zabiegi można bezpiecznie powtarzać w momencie, gdy początkowe efekty zaczną słabnąć. Z kolei efekty mezoterapii kwasem hialuronowym utrzymują się krócej, a dla podtrzymania efektów trzeba je częściej powtarzać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.


Oceń: Zabiegi z kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć?

Średnia ocena:4.66 Liczba ocen:21