Strona głównaWiadomościTydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – Aktualności

Przez Redakcja

-


Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa od 20 do 26 lutego. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju. Zachodniopomorscy policjanci wzorem lat ubiegłych włączają się w akcję.Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa poszkodowanych. Wiąże się także z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.


Zachodniopomorscy policjanci wzorem lat ubiegłych włączają się w obchody Tygodnia. W tych dniach każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do jednostki policji i skorzystać z fachowej pomocy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz dowiedzieć się więcej o swoich prawach. Szczegółowe informacje dotyczące pełnionych dyżurów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych komend miejskich i powiatowych Policji naszego garnizonu.


W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W SZCZECINIE PRZY UL. MAŁOPOLSKIEJ 47 ze strony Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego pomoc osobom pokrzywdzonym udzielana będzie w dniach 20 – 24 lutego br. (od poniedziałku do piątku), w godz. 9:00 – 13:00. Można także kontaktować się telefonicznie z sekretariatem tego wydziału pod nr: 47-78-11-825. Źródło Artykułu: https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/53318,Tydzien-Pomocy-Osobom-Pokrzywdzonym-Przestepstwem.html

Oceń artykuł: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne WPisy