Strona głównaWiadomościSpotkanie z Dzielnicowym w Szkole Podstawowej w Kozielicach - Aktualności

Spotkanie z Dzielnicowym w Szkole Podstawowej w Kozielicach – Aktualności

Przez Redakcja

-


W dniu 27 września 2023 roku asp. szt. Artur Jaskulski Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych WPiRD Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach ramach programu „Bezpieczna Szkoła”, przeprowadzi spotkanie z podopiecznymi w Szkole Podstawowej w Kozielicach, na którym omówił tematykę cyberprzemocy i cyberzagrożeń.

W trakcie trwania prelekcji poruszono najistotniejsze aspekty zjawiska, jakim jest cyberprzemocy. Między innymi omówiono takie zagadnienia, jak stalking, formy cyberprzemocy, sposoby radzenia sobie w przypadku, gdy padniemy ofiarą stalkera.


Poruszono również kwestie dotyczące odpowiedzialności karnej, bezpiecznego poruszania się po stronach internetowych, anonimowości podczas korzystania z komunikatorów i portali z czatem (szeroko omówiono zagrożenia wynikające z powyższej problematyki).


Ponadto wyświetlono przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną, na której obrazowano przykłady zagrożeń, jakie niesie ze sobą cyberprzemoc.


 


Źródło Artykułu: https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/57913,Spotkanie-z-Dzielnicowym-w-Szkole-Podstawowej-w-Kozielicach.html

Oceń artykuł: Spotkanie z Dzielnicowym w Szkole Podstawowej w Kozielicach – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy