Strona głównaInformatorPunkt nadawania paczek – czy przyjmie wszystkie rodzaje przesyłek? Sprawdzamy!

Punkt nadawania paczek – czy przyjmie wszystkie rodzaje przesyłek? Sprawdzamy!

Przez Redakcja

-

Punkt nadawania paczek to miejsce dla osób, które chcą wysłać przesyłkę w szybki i wygodny sposób bez czekania na kuriera. Jednak nie każde miejsce oferuje taki sam zakres usług. Istnieją ogólne ograniczenia dotyczące przesyłek, które można nadać. Sprawdzamy, jakie przesyłki wyślesz poprzez punkt nadawania paczek.

W większych miastach znajdziesz punkty nadania i odbioru przesyłek konkretnych firm kurierskich, ale też realizujące usługi kilku przewoźników. W tym drugim przypadku masz szansę porównać cennik każdego z nich i wybrać opcję najlepszą dla swojej paczki. Może zdarzyć się, że punkt kurierski odmówi przyjęcia twojej przesyłki. Tłumaczymy, kiedy dochodzi do takiej sytuacji.

Punkt nadania paczek – jakie usługi oferuje?

W punktach nadania paczek można nadać przesyłki za pośrednictwem różnych firm kurierskich. Oferują szeroki zakres usług obejmujący wysyłki krajowe i międzynarodowe. Funkcjonują również jako miejsce odbioru przesyłek. Jeśli nie lubisz czekać w domu godzinami na kuriera, warto zamówić paczkę z odbiorem w punkcie. 

Przy nadawaniu paczki w punkcie możesz zamówić dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie przesyłki czy śledzenie jej statusu. Za dodatkową opłatą pracownik zapakuje przedmiot, który chcesz wysłać. Większość punktów nadawania obsługuje przesyłki o różnych wagach i rozmiarach, jednak obowiązują ograniczenia w zależności od konkretnego punktu i przewoźnika.

Niektóre punkty kurierskie oferują także usługi niezwiązane z obsługą paczek m.in. ksero, wydruk materiałów reklamowych czy sprzedaż artykułów papierniczych. Coraz częściej właściciele różnych sklepów podpisują umowy z kurierami na obsługę paczek, więc w jednym miejscu możesz zrobić zakupy i odebrać list. Jeśli szukasz najbliższego punktu nadawania paczek obsługującego wiele firm kurierskich, zajrzyj na: https://shipcenter.pl/nasze-punkty

Jak znaleźć punkty odbioru paczek w twojej okolicy?

Zależy ci na lokalu prowadzonym przez konkretnego przewoźnika? Najlepiej skorzystać z jego aplikacji lub wpisać odpowiednie hasło w Mapy Google.

Korzystając z oferty ShipCenter masz pewność obsługi na najwyższym poziomie, ale i najniższych cen. 

W punktach zrzeszających różnych przewoźników muszą oni rywalizować o klienta. Dlatego często uzyskasz tam lepszą ofertę na wysyłkę paczki. 

Jakiej paczki nie nadasz w punkcie nadawania przesyłek kurierskich?

Większość przesyłek bez problemu nadasz w punkcie kurierskim. Pracownik doradzi ci, którą metodę wysyłki wybrać i pomoże zapakować paczkę. Jednak istnieją przypadki, w których lepiej zamówić podjazd kuriera do domu.

  • Duże i ciężkie przedmioty: w niektórych punktach nadawania mogą istnieć limity dotyczące wagi i rozmiaru przesyłek. W przypadku dużych i ciężkich przedmiotów konieczne będzie nadanie paczki paletowej lub gabarytowej. 
  • Nietypowe paczki: jeśli przesyłka wymaga specjalnego traktowania lub jest bardzo delikatna, będzie konieczne skorzystanie z usług firm specjalizujących się w tego rodzaju dostawach. Może dotyczyć to np. przesyłek dłużycowych, czyli dłuższych niż 3 m. Do ich transportu potrzeba więcej miejsca w samochodzie dostawczym, a czasem również dodatkowego sprzętu.

Zdarza się, że punkt odbioru paczek będzie przepełniony i odmówi przyjęcia twojej przesyłki. Rzadko dochodzi do takiej sytuacji, ale warto mieć w zanadrzu plan awaryjny lub adres kolejnego punktu – te szybko sprawdzisz na ShipCenter!

Oceń artykuł: Punkt nadawania paczek – czy przyjmie wszystkie rodzaje przesyłek? Sprawdzamy!
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy