Strona głównaWiadomościPodsumowanie wojewódzkich działań „ Prędkość” - Aktualności

Podsumowanie wojewódzkich działań „ Prędkość” – Aktualności

Przez Redakcja

-


W piątek 11 sierpnia 2023r. na terenie województwa zachodniopomorskiego zostały przeprowadzone krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”. Głównym celem tych działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W piątek, 11 sierpnia 2023r. na terenie województwa zachodniopomorskiego zostały przeprowadzone krajowe działania kontrolno – prewencyjne  pn. „Prędkość”. Głównym celem tych działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci mierzyli prędkości za pomocą ręcznych mierników prędkości z rejestracją obrazu oraz dynamicznie, z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideo rejestrator. Szczególną rolę w działaniach pełnił zespół SPEED, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Podczas akcji na terenie woj. zachodniopomorskiego policjanci skontrolowali ponad 1100 pojazdów i ujawnili ponad 800 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze w trakcie działań zatrzymali 9ciu kierującym uprawnienia do kierowania za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Najbardziej nieodpowiedzialny kierujący poruszał się z prędkością 128km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Inni kierujący poruszali się z prędkością 117km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h, czy też na drodze gdzie obowiązuje ograniczenie do 40km/h, kierujący poruszał się z prędkością 101km/h.

Pamiętajmy, że jedną z przyczyn wypadków drogowych z winy kierującego ze skutkiem śmiertelnym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dbajmy o własne bezpieczeństwo jak również i innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że zasad fizyki nie oszukamy.


mł.asp. Katarzyna JędruchŹródło Artykułu: https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/57004,Podsumowanie-wojewodzkich-dzialan-Predkosc.html

Oceń artykuł: Podsumowanie wojewódzkich działań „ Prędkość” – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy