Strona głównaWiadomościNowi policjanci złożyli ślubowanie - Aktualności

Nowi policjanci złożyli ślubowanie – Aktualności

Przez Redakcja

-

Komeda Powiatowa Policji w Pyrzycach w swoje szeregi przyjęła dwóch nowych funkcjonariuszy Policji. Rotę ślubowania od młodych policjantów przyjął Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach insp. Krzysztof Pawlik.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:
służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.
Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

To słowa roty ślubowania, którą w dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze Policji. Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach insp. Krzysztof Pawlik, pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji, podkreślając przy tym, jak trudna i odpowiedzialna jest to praca.

Nowo przyjęci funkcjonariusze w kolejnym etapie będą musieli odbyć szkolenie podstawowe, które pozwoli na przygotowanie do pełnienia służby w jednostce macierzystej.

Zachodniopomorska Policja w dalszym ciągu rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

sierż. Agata Gamułkiewicz

Źródło Artykułu: https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/52502,Nowi-policjanci-zlozyli-slubowanie.html
Oceń artykuł: Nowi policjanci złożyli ślubowanie – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne WPisy