Strona głównaInformatorKurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna? Na czym polegają różnice pomięty tymi...

Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna? Na czym polegają różnice pomięty tymi rozwiązaniami?

Przez Redakcja

-

Kurtka motocyklowa to absolutny must have, jeśli myślimy o profesjonalnym stroju przeznaczonym do jazdy jednośladem. Motocykliści często stają jednak przed dylematem związanym z doborem materiału, z którego będzie wykonana odzież. Skóra czy materiał tekstylny? Który wariant będzie lepszy i dlaczego? W poniższym poradniku przedstawiamy zalety obu wariantów kurtek motocyklowych. Wymieniamy także czynniki, które będą kluczowe przy wyborze.

Kurtka motocyklowa skórzana – kiedy i dlaczego warto ją wybrać?

Kurtka tekstylna czy skórzana? To odwieczny dylemat bikerów. Nie ma co ukrywać – zdecydowanie większą popularnością cieszą się kurtki na motor wykonane ze skóry. Czynnikiem, który w tym przypadku odgrywa kluczową rolę, jest oczywiście trwałość materiału. To właśnie skórzane kurtki motocyklowe stały się kultowe. Świetnie dopasowują się do ciała i zapewniają swobodę ruchów. Ponadto bardzo dobrze komponują się ze spodniami motocyklowymi, tworząc oryginalne i nierzadko bardzo modne kombinezony. 

Trzeba też podkreślić, że kurtki skórzane doskonale chronią przed działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr czy nawet śnieg, co w przypadku jazdy jednośladem jest bardzo ważne. Czy jednak oznacza to, że skórzane kurtki motocyklowe są całkowicie pozbawione wad? Nie do końca. 

Skóra jako materiał jest nie tylko bardzo elegancka i trwała, ale też… ciężka. Ten fakt może stanowić problem, szczególnie dla tych, którzy preferują lżejsze ubrania. Nie można też zapominać o tym, że o ile skórzana kurtka zapewni odpowiedni komfort i ciepło, to niekoniecznie może pochwalić się wysoką przepuszczalnością powietrza. Tym samym, mimo że motocyklowa kurtka skórzana to solidna i bardzo trwała odzież, w czasie upału lub bardzo słonecznej pogody może się okazać niezbyt dobrym wyborem.

Kurtki na motor tekstylne – co je wyróżnia?

Alternatywą dla kurtek skórzanych są motocyklowe kurtki tekstylne. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim lekkość. Motocyklowe kurtki tekstylne doskonale sprawdzą się w przypadku jazdy jednośladem po mieście – zwłaszcza jeśli motor jest głównym środkiem transportu na co dzień. Tego typu modele zapewniają komfort, chronią przed wiatrem, ale dodatkowo gwarantują odpowiednią termoregulację. Przepuszczalność powietrza to ich zdecydowany atut. Należy też zaznaczyć, że tekstylne kurtki motocyklowe są wykonywane z najwyższej jakości materiałów – są więc bardzo trwałe. 

Niemniej, jeśli jeździsz motocyklem nieco dynamiczniej, to zdecydowanie lepszą opcją będzie zakup kurtki skórzanej. Wciąż nie wiesz, który model wybrać? Przeczytaj o tym, jak zdecydować, czy lepsza będzie kurtka skórzana, czy tekstylna na dobresklepymotocyklowe.pl

Na stronie znajdziesz wiele przydatnych informacji nie tylko o odzieży motocyklowej. Jeśli jesteś fanem jednośladów – zdecydowanie warto tam zajrzeć! 

Od czego zależy wybór kurtki na motor?

Wiesz już, że decyzja zależy od wielu czynników. Jednak niezależnie od tego, na jaką odzież ostatecznie się zdecydujesz, zawsze zwracaj uwagę na jakość materiału, z którego jest wykonana kurtka motocyklowa, a także na to, aby była w odpowiedni sposób dopasowana do sylwetki. Dzięki temu nie tylko zadbasz o komfort termiczny w trakcie poruszania się motocyklem, ale też zyskasz swobodę ruchów, co w przypadku prowadzenia jednośladu jest bardzo ważne. 

Oceń artykuł: Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna? Na czym polegają różnice pomięty tymi rozwiązaniami?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy