Jedną z najsmaczniejszych potraw na świecie jest pierś kaczki. Jest ona tak prosta w przygotowaniu, że będziesz zaskoczony, jak bardzo jest dobra. Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.
Czas gotowania
Dowiesz się, że najlepsze rezultaty uzyskasz, używając odpowiedniej patelni. Odpowiednia patelnia pomoże dobrze obsmażyć piersi, pozwalając jednocześnie na wytopienie tłuszczu ze skóry, dzięki czemu uzyskasz bardziej chrupiące wykończenie.
Dobra patelnia będzie w stanie zatrzymać tłuszcz i zapobiec przypaleniu mięsa. Aby uzyskać jak najwięcej smaku, powinieneś smażyć piersi z kaczki na patelni z powłoką nieprzywierającą.
Na początek nacinaj skórę piersi z kaczki w ukośnej linii. To najlepszy sposób na uzyskanie chrupiącego, przyrumienionego wykończenia.
Możesz też zrobić własny wytopiony tłuszcz z kaczki, na którym będziesz ją gotować. Ma on wspaniały smak i może być wykorzystany także do innych celów.
W przeciwieństwie do innych mięs, nie musisz przesadzać z gotowaniem piersi z kaczki. Lepiej, żeby były średnio krwiste. Po upieczeniu powinny łatwo się rozpadać.
Przed podaniem kaczka powinna odpocząć. Dzięki temu soki wsiąkną w mięso.
Składniki
Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić miękką pierś z kaczki, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, tłuszcz na piersi kaczki jest znacznie grubszy niż na innych mięsach. Musisz więc zachować ostrożność podczas smażenia mięsa na patelni.
Będziesz potrzebował termometru do mięsa, aby upewnić się, że pierś jest ugotowana w bezpiecznej temperaturze. Ogólnie rzecz biorąc, powinna osiągnąć 61 stopni C dla średnio krwistej i 65 stopni C dla średniej.
Następnie musisz przygotować składniki sosu. Niektóre propozycje to imbir, czerwone wino, wiśnie, sok pomarańczowy lub obrane ząbki czosnku. Można je połączyć z tłuszczem z kaczki.
Najlepszym sposobem na wydobycie tłuszczu z piersi jest jej nacięcie. W ten sposób tłuszcz zostanie wystawiony na działanie gorącej patelni, co spowoduje jego wytopienie. Dobrze jest zrobić płytki wzór w kształcie rombu. Pomoże to tłuszczowi się wytopić i schrupać.
Przyprawy do dodania
Miękką pierś kaczki można doprawić różnymi przyprawami. Niektóre z nich dają wrażenie słodyczy, a inne nadają ciekawy smak. Chiński proszek pięciu przypraw, kardamon, cynamon i goździki mogą stanowić pyszny dodatek do piersi kaczki.
Przed ugotowaniem kaczki upewnij się, że jest schłodzona. Mięso może być marynowane do dwóch dni w lodówce. Można je również zamrozić. Dla wygody możesz użyć zgrzewarki próżniowej, aby przyspieszyć ten proces.
Miękka pierś kaczki może być podawana z różnymi dodatkami. Doskonałym wyborem są pieczone śliwki, liście kolendry i ryż. Jeśli wolisz coś bardziej egzotycznego, możesz spróbować zrobić pikantny sos śliwkowy.
Marynata do miękkiej piersi kaczki może być przygotowana w blenderze lub w misce. Możesz też połączyć sos sojowy, ocet i czosnek. Aby smaki się połączyły, możesz połączyć składniki w podanej kolejności.
Przechowuj resztki
Jeśli przygotowujesz posiłek z piersi kaczki, zastanów się, jak przechowywać resztki, żeby się nie zmarnowały. Resztki można zawinąć lub zamknąć w szczelnych pojemnikach i przechowywać przez 3 do 4 dni.
Jeśli używasz marynaty, pamiętaj, żeby wyjąć piersi z marynaty, jak tylko skończysz. Na powierzchni mięsa mogą rozwijać się bakterie i pleśń. Lepiej użyć kwaśnej marynaty, takiej jak ocet, sok z cytryny lub maślanka.
Jeśli masz resztki mięsa, które trzeba rozmrozić, możesz to zrobić w mikrofalówce. Aby zachować świeżość, zawiń pojemnik w folię aluminiową. Dobrym rozwiązaniem jest też rozmrażanie w zimnej wodzie. Pamiętaj jednak, że ta metoda może zająć trochę czasu.
Najbardziej praktyczną opcją jest po prostu schowanie resztek do lodówki, aż będą gotowe do spożycia. Musisz jednak zadbać o to, by opakowanie było szczelne.