Jak Zmniejszyć Ciśnienie W Naczyniu Przeponowym?


Jak Zmniejszyć Ciśnienie W Naczyniu Przeponowym?

Podczas oddychania naczynie przeponowe ma duży wpływ na ciśnienie powietrza. Kiedy ciśnienie w przeponie jest wyższe niż normalnie, możesz mieć problemy z oddychaniem. Jeśli cierpisz na taką przypadłość, musisz wiedzieć, jak zmniejszyć ciśnienie w naczyniu przeponowym. Jest to bardzo prosty krok, który możesz podjąć, aby poprawić swoje oddychanie.

Ciśnienie wewnątrzpęcherzykowe

Podczas cyklu oddechowego zmienia się ciśnienie w pęcherzykach płucnych. Zmiana ta jest spowodowana wzrostem objętości i spadkiem sprężystości. To właśnie różnica między ciśnieniem śródpłucnym a pęcherzykowym określa ilość powietrza, która może zostać wydalona. Im niższe ciśnienie śródpłucne, tym więcej powietrza można wydalić.

Aby płuca mogły się rozszerzyć, przepona musi się skurczyć. Dzieje się tak dzięki działaniu mięśni międzyżebrowych zewnętrznych. Kiedy przepona się kurczy, jama klatki piersiowej rozszerza się. To powoduje, że płuca kurczą się i rozciągają. Ponadto elastyczna tkanka płuc wciąga płuca do środka. Ten skurcz do wewnątrz przeciwstawia się również naturalnej elastyczności ściany klatki piersiowej.

Kiedy przepona kurczy się podczas wdechu, pęcherzyki płucne rozciągają się i rozszerzają. Zwiększa to gradient ciśnienia międzypłucnego. Ten gradient ciśnienia kieruje powietrze do płuc. Z kolei gradient ciśnienia powoduje, że powietrze opuszcza płuca podczas wydechu.

Podczas wdechu siła mięśni wdechowych jest większa niż siła klatki piersiowej. Zmusza to płuca do rozciągania się i rozszerzania. Kiedy drogi oddechowe zostają zamknięte, równowaga zostaje przywrócona.

Gradient ciśnienia wytworzony przez skurcz mięśni piersiowych i przepony umożliwia przepływ powietrza. Ta różnica ciśnień to gradient ciśnienia transmuralnego.

Naczynia limfatyczne

Pomimo subatmosferycznego ciśnienia wewnętrznego, kanaliki limfatyczne w przeponie są w stanie kurczyć się i przemieszczać limfę centralnie. Zasysanie jest kluczowym elementem w generowaniu tego działania pompującego. Jednak mechanizmy tego procesu nie zostały w pełni poznane. W tej pracy badaliśmy mechanizmy zasysania w limfatyce przepony.

Użyliśmy dwóch naczyń, biernego i kurczącego się, żeby zbadać dynamiczny wpływ ciśnienia na proces zasysania. Na podstawie danych z tych naczyń opracowano model matematyczny. Model matematyczny przewidywał ciśnienie i przepływ w obu naczyniach na podstawie ich parametrów kurczliwości. Parametry te zostały określone ilościowo za pomocą specjalnego algorytmu w Matlabie.

Zauważyliśmy, że opór w górę rzeki zwiększa ciśnienie w dół rzeki o współczynnik 2,1. Stwierdziliśmy również, że ciśnienie w dolnym biegu było większe w drugim miejscu pomiaru. Wskazuje to, że stany zastawek mogą być bardziej złożone in vivo.

Zastawki pośrednie były otwarte przez cały cykl skurczu. Sugeruje to, że różnica ciśnień jest korzystna podczas skurczu. Umożliwia to wypełnienie zastawek pośrednich przez ssanie.

Uprzednie i tylne impedancje były symulowane przez zastosowanie serii oporów przepływu pipety. Opory te zostały obliczone na podstawie spadku ciśnienia w pipecie. Otrzymane wartości zastosowano w modelu matematycznym, aby określić wpływ oporów przepływu na amplitudę ssania. Model przewidywał, że impedancja w górę rzeki zwiększy amplitudę ciśnienia w aktywnym naczyniu o około 50%.

Oddech wpływa na naczynie przeponowe

Pośród głównych mięśni oddechowych przepona odgrywa znaczącą rolę. Pomaga wydalać kał i mocz oraz zapobiega refluksowi. Może jednak ulec osłabieniu, powodując ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu. Może też zostać uszkodzona przez wiele chorób, takich jak POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc).

Przepona składa się z trzech części mięśniowych. Nerw przeponowy biegnie od szyi do przepony. Kontroluje on układ trawienny, a także oddychanie i funkcje układu kostnego.

Przepona oddziela brzuch od klatki piersiowej. Serce znajduje się w klatce piersiowej, nad przeponą. Zawiera ono również górną część przełyku. Dolny odcinek przełyku znajduje się w jamie brzusznej, poniżej przepony.

Przepona jest połączona z klatką piersiową i kręgosłupem. Ma trzy duże otwory i kilka mniejszych. Każdy z nich ma inne pochodzenie. Prawa przepona jest wyżej niż lewa z powodu wątroby. Przepona składa się z blaszek mięśniowo-ścięgnistych.

Przepona jest również naczyniem transportującym krew do serca. Jest to duży, złożony mięsień. Jego dopływ krwi pochodzi z różnych tętnic, a także z tętnic podżebrowych.

Na przeponę może mieć wpływ wiele chorób i urazów, w tym uszkodzenia nerwów. Aby zdiagnozować problem z przeponą, można wykonać szereg badań.


Oceń: Jak Zmniejszyć Ciśnienie W Naczyniu Przeponowym?

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:9