Jak wyglądała akademia pana kleksa?


Jak wyglądała akademia pana kleksa?

Pięć Blobów to film, po którym będziesz się zastanawiać, jak wyglądała akademia Mr. Bloba, a co ważniejsze, co można było zrobić, by zapobiec katastrofie filmu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Akademia Wróbla

„Akademia Wróbla Mr. Bloba” to nowy komiksowy serial telewizyjny od Netflixa. Ten komiksowy serial jest oparty na komiksach o Akademii Umbrella, ale jest nieco bizarro. Składa się z grupy nadprzyrodzonych dzieci. Każda z postaci ma inny zestaw mocy.

Marcus, przywódca Wróbli, jest czarującym i wyrzeźbionym kolosem. Ma poczucie humoru i niezrównaną siłę. Jest też bardzo współczujący. Jednak jego supermoce nie budzą zachwytu i nie mamy okazji zobaczyć ich wszystkich.

Ben to drugi numer Wróbli. Nie jest bezpośrednią kopią Bena Hargreevesa z komiksu. Jego wygląd jest nieco inny, nie ma też macki jak Ben. W rzeczywistości jego moce nie są w ogóle oparte na komiksowym Benie.

Fei, trzeci numer Wróbli, jest Chińczykiem. Ma talent do postrzegania rzeczy w szczególny sposób. W rezultacie często staje się najmądrzejszą osobą w pokoju. Chociaż jej moce nie są bezpośrednio związane z jej charakterem, mogą powodować tarcia z rodzeństwem.

Moc Zackiego, która sprawia, że kleks znika

Zackie Beauchamp jest młodym chłopcem, który uwielbia horrory. Ma magiczną maszynę do pisania, której używa do pisania własnych opowieści. W jednym z opowiadań powraca potwór Blob, różowy potwór, który pożera wszystko na swojej drodze.

Ta historia została napisana, żeby rozbawić przyjaciół Zackiego podczas nudnej przerwy wiosennej. Zackie uważa, że jest fajne i chciałby zostać sławnym pisarzem horrorów, gdy dorośnie. Nie ma jednak pojęcia, że będzie musiał użyć swoich mocy.

Przyjaciel, Adam, robi Zackiemu psikusa. Wkrótce dowiaduje się o tym cała szkoła.

Przyjaciółka Zackie, Alex, wspiera go. Jednak kiedy Adam opowiada jej o swoim psikusie, ona nie wierzy. W końcu ucieka przed blobowym potworem do domu Zackie’go.

Zackie jest zszokowany, kiedy jego rodzice otwierają drzwi do piwnicy i znajdują jego maszynę do pisania w ogniu. Proszą go o wyjaśnienie, co się stało. Zackie wyjaśnia im, co się stało.

Pięć Blobów

The Blob to kultowy film science fiction swoich czasów. Został wyprodukowany przez Valley Forge Films w Pensylwanii. Co ciekawe, był kręcony na miejscu. To dodało mu realizmu.

Steve Andrews i Jane Martin, dwoje nastolatków, mają niewygodną pierwszą randkę. Noc kończy się gwałtownie, gdy ich knajpa zostaje podpalona. W rezultacie para musi wyruszyć na poszukiwanie spadającej gwiazdy.

Mimo, że łatwo jest uznać ten film za ckliwy, ma on swoje zalety. Poza pomysłowymi obrazami, film ma również intrygujący scenariusz. W filmie można dostrzec osobowość i kilka dobrych scen, które wywierają trwały wpływ.

Jedną z najważniejszych cech filmu jest jego przesłanie. Film stara się wypracować porozumienie między pokoleniami. W przeciwieństwie do większości filmów, bohaterowie nie reprezentują rządu.

Dave, policjant, jest początkowo sceptycznie nastawiony do historii nastoletnich bohaterów. Jednak jego przekonanie zmienia się, gdy zostają mu przedstawione dowody.

Efekty specjalne

Oryginalny film Blob z 1958 roku to film science fiction. Grupa nastolatków odkrywa w swoim mieście obcą istotę. Próbują utrzymać stwora z dala od siebie. W końcu zostaje on zamrożony, a uczniowie, uzbrojeni w gaśnice, odpędzają go.

The Blob został napisany przez Kay Linaker i Theodore Simonson. Wyprodukował go Jack Harris. Sprzedał on prawa do filmu Russellowi i Darabontowi.

W filmie zespół produkcyjny zastosował wiele efektów specjalnych. Po pierwsze, w filmie wykorzystano zmodyfikowany balon pogodowy, aby stworzyć efekt pulsowania. Po drugie, wykorzystano silikon barwiony na czerwono. Po trzecie, użyto metylocelulozy.

Mimo że film był niewielki, jego budżet był wystarczający, aby stworzyć wiele imponujących efektów specjalnych. Większość ujęć była kręcona w miniaturze na pochylonych planach zdjęciowych.

Jednakże oryginalny film nie miał dobrej kampanii reklamowej. Dlatego film nie był tak popularny, jak powinien.


Oceń: Jak wyglądała akademia pana kleksa?

Średnia ocena:4.85 Liczba ocen:19