Jak przepisać prąd na nowego właściciela Enea?


Jak przepisać prąd na nowego właściciela Enea?

Grupa Enea ogłosiła niedawno, że ma nowego partnera – firmę Last Energy. Partnerstwo to jest częścią zielonej zmiany wprowadzanej przez firmę, której strategia rozwoju kładzie nacisk na konieczność zmniejszenia śladu węglowego firmy.

ENGIE Energia Polska dołączy do Grupy Enea

Grupa Enea przejmie 100 proc. udziałów w ENGIE Energia Polska S.A., właścicielu elektrowni w Polsce. W komunikacie Enea poinformowała, że transakcja jest zgodna z jej strategią rozwoju i pozwoli na stworzenie nowych linii biznesowych.

Dzięki tej transakcji Enea staje się silnym partnerem dla polskiej energetyki. Jest to jedna z czołowych firm na rynku, posiadająca ponad 2,5 mln klientów. Oprócz energii elektrycznej, firma działa również w sektorze energii wiatrowej i biomasy.

Strategia rozwoju Enei jest ukierunkowana na osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Aby osiągnąć ten cel, firma planuje rozszerzyć swoje usługi dla gmin. Obecnie posiada jeden z największych bloków na biomasę na świecie. Ponadto posiada doświadczenie w zakresie skroplonego gazu ziemnego i technologii cyfrowej. W ten sposób będzie mogła zaoferować miastom i przedsiębiorstwom szeroki zakres rozwiązań.

ENGIE Energia Polska zdobyła kontrakt na Ostrołękę C

Engie, francuska firma energetyczna, ma sprzedać swoją elektrownię węglową Ostrołęka C w Polsce państwowemu przedsiębiorstwu energetycznemu Enea. Dzięki temu Enea stałaby się drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, z łączną mocą wytwórczą wynoszącą 1,7 GW.

Działalność ta podlega zatwierdzeniu przez polskie Ministerstwo Energii i urząd antymonopolowy. Potrzebne jest również zrzeczenie się prawa pierwokupu przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Wartość przedsiębiorstwa ENGIE Energia Polska wynosi 1,073 mld zł. Pracownicy spółki dołączą do Enei.

W ramach transakcji Engie przekaże Enei wszystkie swoje udziały w spółce Połaniec. W przypadku sfinalizowania transakcji, elektrownia będzie miała sprawność netto na poziomie co najmniej 45 procent.

ENGIE Energia Polska mówi, że magazynowanie w akumulatorach zmniejsza przerwy w dostawach energii

Nowe rozwiązanie w zakresie magazynowania w akumulatorach pomogło ENGIE Energia Polska zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 6 procent. Jest to jeden z najważniejszych kamieni milowych w wysiłkach francuskiego przedsiębiorstwa energetycznego w zakresie energii odnawialnej. Firma poinformowała, że najważniejszą rzeczą, jaką zamierza zrobić, jest przyspieszenie inwestycji w energię odnawialną. W ramach zobowiązania do przejścia na gospodarkę zeroemisyjną Engie planuje zbudować i eksploatować łącznie 80 GW mocy ze źródeł odnawialnych do 2030 roku.

Engie Energia Polska ogłosiła również zamiar sprzedaży 100 proc. udziałów w polskiej elektrowni węglowej polskiemu państwowemu koncernowi Enea za 250 mln euro. Tym samym ENGIE zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 6,2 procent.

Zielona zmiana w centrum strategii rozwoju Grupy Enea

Grupa Kapitałowa Enea z powodzeniem zakończyła budowę nowego modelu ładu korporacyjnego. Obejmuje on analizę sposobu realizacji kluczowych funkcji oraz wdrożenie odpowiednich procedur.

Grupa Kapitałowa Enea osiągnęła zadowalające wyniki finansowe w trudnych warunkach rynkowych. Ze względu na obniżone ceny sprzedaży na rynku detalicznym oraz wyższe koszty związane z obowiązkiem kogeneracji, w 2014 roku negatywnie wpłynęły na wyniki finansowe. Jednak pomimo trudnej sytuacji gospodarczej Spółka utrzymała bezpieczną pozycję finansową.

Grupa wdrożyła również rozwiązania organizacyjne mające na celu poprawę efektywności i zwiększenie obsługi klientów. Obejmują one kompleksowy system obsługi klienta oraz zintegrowany system informacyjny. Ponadto wprowadzono nowoczesny system informatyczny CCSS. Jego integracja z systemami IFS i SAP gwarantuje jednorodny system do zarządzania relacjami z klientami (CRM) i rozliczeń.


Oceń: Jak przepisać prąd na nowego właściciela Enea?

Średnia ocena:4.67 Liczba ocen:10