Inspekcja samochodu przed kupnem z Motocontrolerem – czy warto?


Inspekcja samochodu przed kupnem z Motocontrolerem – czy warto?

Kupowanie auta, zwłaszcza używanego, to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Po dokładnych poszukiwaniach wreszcie odnajdujemy pojazd, który spełnia nasze oczekiwania i jest dostosowany do potrzeb. Jednak zanim zaczniemy cieszyć się nowym nabytkiem, warto zatroszczyć się o kilka szczegółów. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po zakupie oraz zabezpieczy nas przed ewentualnymi problemami formalno-prawnymi. Jeśli myślisz o nabyciu samochodu z rynku wtórnego, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się tematowi sprawdzenia pojazdu przed dokonaniem ostatecznej transakcji.

Dlaczego inspekcja auta używanego przed kupnem jest tak ważna?

 

Podczas kupowania samochodu używanego, czy to z komisu, czy od prywatnej osoby, trzeba być bardzo ostrożnym. Nie jest tajemnicą, że egzemplarze, które trafiają na rynek wtórny, często miewają różne ukryte wady albo problemy mechaniczne, przez co właśnie właściciel postanowił się ich pozbyć. Wiele używanych modeli, zwłaszcza tych nieco starszych, ma pewne zużycie związane z eksploatacją. To zupełnie normalne, ponieważ każdy pojazd mechaniczny ulega naturalnemu „zużyciu” w miarę upływu czasu oraz przejechanych kilometrów. W praktyce kupując auto od kogoś trudno uniknąć pewnych śladów eksploatacji, a ich obecność niekoniecznie oznacza poważne problemy. Niemniej jednak istnieje również ryzyko uszkodzeń, które mogą prowadzić do kosztownych napraw w przyszłości. Co więcej, w przypadku modeli używanych nie można ignorować faktu, że nie wszyscy sprzedający są do końca uczciwi. Niektórzy mogą stosować różne triki i sztuczki, aby przyciągnąć do siebie potencjalnych kupujących i jak najszybciej sprzedać pojazd – oczywiście za jak najlepszą cenę. Dlatego też podczas kupowania samochodu z rynku wtórnego istotne jest dokładne sprawdzenie jego historii oraz przeprowadzenie starannej inspekcji auta przed zakupem. To podstawowa zasada, którą powinien wziąć mieć na uwadze każdy, kto rozgląda się za autem z drugiej ręki.

 

Na czym polega inspekcja samochodu przed zakupem?

 

Przed nabyciem auta pochodzącego z rynku wtórnego trzeba przeprowadzić bardzo dokładną analizę historii pojazdu oraz sprawdzić jego stan techniczny. Istotne jest gruntowne sprawdzenie wszelkich komponentów, które mogą wpływać na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie pojazdu: silnika, układów (hamulcowego, napędowego kierowniczego, zawieszenia, wydechowego, klimatyzacji), oświetlenia, karoserii itd. Należy również sprawdzić wnętrze kabiny, zwłaszcza pod kątem zużycia poszczególnych elementów. Dodatkowo, inspekcja samochodu przed kupnem powinna obejmować sprawdzenie historii auta na podstawie numeru VIN.

 

Inspekcja auta przed kupnem z firmą Motocontroler

 

Choć możesz uważać, że dobrze znasz się na samochodach i nic nie umknie Twojej uwadze podczas oględzin auta używanego, to jednak zawsze warto skorzystać z pomocy ekspertów. Bo tak naprawdę zaprawieni w bojach handlarze potrafią tak zatuszować pewne niedoskonałości czy drobne problemy, że nawet najbardziej doświadczony kierowca może je przeoczyć. Jeśli chodzi o profesjonalne sprawdzenie samochodu używanego przed kupnem, masz do wyboru kilka opcji. Możesz zweryfikować pojazd z pomocą pracowników autoryzowanej stacji obsługi (ASO), podjechać do specjalistycznego serwisu lub sprawdzić samochód w wybranym warsztacie samochodowym. Możesz też zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy. To ostatnie rozwiązanie może być szczególnie korzystne, ponieważ taki ekspert oferuje obiektywną i niezależną opinię. Solidną i godną polecenia firmą, której specjalnością jest kompleksowa inspekcja samochodu przed kupnem, jest Motocontroler. Eksperci Motocontrolera posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i mocno angażują się w każde zlecenie. Firma świadczy usługi dla klientów z całej Polski. Na czym dokładnie polega taka usługa? Wystarczy wysłać link do ogłoszenia z autem, które nas interesuje. Specjalista Motocontrolera analizuje ogłoszenie, rozmawia ze sprzedawcą i rekomenduje (lub nie) dalsze oględziny pojazdu. Gdy samochód pomyślnie przejdzie przez ten etap, rzeczoznawca jedzie na miejsce i dokonuje dokładnej, szczegółowej inspekcji przy pomocy profesjonalnych narzędzi pomiarowych. Najlepsze, że Ty w tym czasie możesz siedzieć sobie w domu i popijać kawę – zero stresu i nerwów. Na koniec otrzymujesz raport z wykonanej ekspertyzy wraz ze zdjęciami pojazdu (nawet 300 zdjęć). Teraz pozostaje tylko przeanalizować wszystkie informacje i podjąć decyzję o kupnie bądź rezygnacji z transakcji. Prościej już się nie da!


Oceń: Inspekcja samochodu przed kupnem z Motocontrolerem – czy warto?

Średnia ocena:4.79 Liczba ocen:7