Strona głównaWiadomościIII piłkarski turniej charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai - Aktualności

III piłkarski turniej charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai – Aktualności

Przez Redakcja

-


„W dniu 3 czerwca 2023 r. na terenie Pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się III piłkarski turniej charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai”, który był kontynuacją niesienia pomocy dla córek naszego kolegi – policjanta Komisariatu Policji w Lipianach, mł. asp. Piotra Szulczewskiego. Dziewczynki chorują na ultra rzadką chorobę genetyczną: SMARD1, czyli przeponowo rdzeniowy zanik mięśni. W chwili obecnej w Polsce na tą chorobę cierpi tylko piątka dzieci, a na świecie znanych jest około sto przypadków.

Wzorem roku ubiegłego, tegoroczny turniej został objęty Honorowym Patronatem nadinsp. Tomasza Trawińskiego – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.  Rozgrywki toczyły się o Puchar Henryka Wawrowskiego – byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, brązowego medalisty olimpijskiego z Igrzysk w Montrealu za czasów wybitnego Polskiego selekcjonera Kazimierza Górskiego.

Pan Marian Boguszyński – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego wsparł przedmiotowe przedsięwzięcie w postaci przekazania zabawek i gadżetów na loterię i licytację.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, dzięki uprzejmości Polskiego Związku Piłki Nożnej – udało się uzyskać oryginalną koszulkę meczową Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej z autografem kapitana Roberta Lewandowskiego, koszulkę na ręce rodziców Mai i Kai przekazał Starosta Pyrzycki – Stanisław Stępień, którego pomoc jest nieoceniona.

W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn, w tym 2 piłkarskie reprezentację policyjne, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach oraz Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu, a także reprezentacja Straży Pożarnej – PSP w Pyrzycach.  Ostatecznie turniej wygrali gospodarze – Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach.

Warunkiem udziału w turnieju było zasilenie finansowe konta fundacji serce dla maluszka, na którym jest prowadzona zbiórka dla Mai i Kai.

Wzorem poprzednich inicjatyw  charytatywnych dla dziewczynek organizatorem tegorocznego turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Pyrzycach, który wspólnie z OSiR w Pyrzycach, a także z Prezesem Pyrzyckiej Grupy Miłośników Sportu Robert Krzysztoszek oraz Panem Krzysztof Dębińskim zorganizowali III turniej charytatywny ,,GRAMY DLA MAI I KAI”.

Członkowie Zarządu Terenowego NSZZ Pracowników Policji w Pyrzycach przygotowali pyszne ciasta, konkursy i zabawy wraz z loterią fantową.  Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, wystawił stoisko profilaktyczną oraz przekazał niezliczoną ilość gadżetów profilaktycznych dla najmłodszych i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy zabawy przez kilka godzin mogli bawić się do woli w dmuchanych zamkach, a także korzystać w nieograniczony sposób ze słodkich przekąsek.

Dla zawodników oraz wszystkich gości przygotowano również ciepłe posiłki oraz napoje, na szczególną uwagę i podziękowanie zasługuje pomoc od Starosty Pyrzyckiego Pana Stanisława Stępnia, który wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Pyrzycach insp. Krzysztofem Pawlikiem oraz Pierwszym Zastępcą Komendanta mł. insp. Jarosławem Czają bacznie przyglądali się zawodom.

Zmagania sportowe były bacznie obserwowane przez nasze Gryfusie – Maskotki Zachodniopomorskiej Policji, które zostały uroczyście przekazane dla Mai i Kai.

Niespodziankę sprawiła wizyta licznej grupy motocyklistów ze Stargardu, którzy zaprezentowali swoje jednoślady, oraz wsparli finansowo turniej ,,Gramy dla Mai i Kai’’.

Licytację trwają,

Dziewczynki można wspierać cały rok, poniżej link do konta fundacji.”

https://zwnszzpszczecin.pl/index.php/2023/06/05/iii-pilkarski-turniej-charytatywny-gramy-dla-mai-i-kai/#:~:text=W%20dniu%203,do%20konta%20fundacji.


Źródło Artykułu: https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/55985,III-pilkarski-turniej-charytatywny-Gramy-dla-Mai-i-Kai.html

Oceń artykuł: III piłkarski turniej charytatywny ,,Gramy dla Mai i Kai – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy