Strona głównaWiadomościBEZPIECZNY SENIOR - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

BEZPIECZNY SENIOR – Aktualności – Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Przez Redakcja

-


Seniorzy dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantami stają się coraz bardziej świadomi. Prośba o „szklankę wody” może być okazją dla złodzieja, aby pozbawić człowieka dorobku jego życia. Nie brakuje oszustów próbujących wykorzystać starsze osoby poprzez stosowanie różnych metod np. „na wnuczka” , „na policjanta”, „pracownika banku” Spotkanie w siedzibie Pyrzyckiego Domu Kultury było okazją aby uczulić i przekazać wiedzę uczestnikom o metodach i sposobie działania sprawców. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Funkcjonariusze z pyrzyckiej komendy tłumaczyli seniorom, że oszuści często wykorzystują nieuwagę i ufność starszych osób tylko po to, aby zabrać pieniądze i wartościowe przedmioty czy biżuterię . Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do domów i mieszkań osób nieznajomych. Należy pamiętać, że przestępcy stosują różne metody w celu wzbudzenia naszego zaufania i przekonania o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi najlepiej jest zachować wzmożoną czujność i rozwagę. W sytuacji, gdy obce osoby znajdą się już w naszym mieszkaniu, nie spuszczajmy ich z oczu, nie pozwalajmy chodzić po domu i nie chwalmy się drogocennymi przedmiotami czy gotówką.


Oszuści wchodząc do domów czy mieszkań pod różnymi pretekstami np. podają się za pracowników różnych instytucji czy też urzędników,  dają  do podpisania dokumenty, umowy, których często nie jesteśmy w stanie dokładnie przeczytać lub zrozumieć. Oferują pomoc, sprzedaż, a nawet proponują możliwość powróżenia. Wykorzystując w taki sposób nieuwagę domowników kradną pieniądze i inne wartościowe przedmioty.


Pyrzycy policjanci na koniec spotkania rozdali elementy odblaskowe, przypomnieli o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Bezpieczeństwa oraz przekazali informację odnośnie możliwości kontaktowania się z dzielnicowym.


 Źródło Artykułu: https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/58816,BEZPIECZNY-SENIOR.html

Oceń artykuł: BEZPIECZNY SENIOR – Aktualności – Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy