Strona głównaWiadomościBezpieczeństwo na drogach w okresie „Wszystkich Świętych” - Policja.pl

Bezpieczeństwo na drogach w okresie „Wszystkich Świętych” – Policja.pl

Przez Redakcja

-


W okresie „Wszystkich Świętych” licznie odwiedzimy groby naszych bliskich zmarłych. Jest to trudny czas dla uczestników ruchu drogowego, a dla policjantów okres wytężonej pracy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym, jak i pieszym.


Do zadań policjantów pełniących w tym czasie służbę będzie należało zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach prowadzących do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem. Stosowanie się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach.


Policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt. Będą także reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności te, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych, między innymi na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą również uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych.     


Pieszych uczulamy natomiast, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo.  Noszenie odblasków w sposób widoczny dla kierowców podniesie znacząco bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.


W celu usprawnienia dojazdu do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę.


Z uwagi na utrudnienia, które mogą występować w tym okresie w ruchu drogowym zalecamy korzystanie z transportu publicznego. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością.


Przypominamy, że w dniach: 31 października w godz. 18.00 – 22.00, 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.


W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym po raz kolejny włączyła się firma Screen Network S.A., która wyświetli na ekranach rozmieszczonych na terenie całego kraju spot pt. „Bezpieczeństwo na drodze – bądź odpowiedzialny”.


Pamiętajmy więc o zachowaniu rozsądku i zadbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych, aby ten czas pamięci o zmarłych przebiegł spokojnie.   


BRD KGP

Źródło Artykułu: https://policja.pl/pol/aktualnosci/237444,Bezpieczenstwo-na-drogach-w-okresie-Wszystkich-Swietych.html

Oceń artykuł: Bezpieczeństwo na drogach w okresie „Wszystkich Świętych” – Policja.pl
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy