Wynajmowanie mieszkania w mieście vs na przedmieściach. Zalety i wady obu opcji


Wynajmowanie mieszkania w mieście vs na przedmieściach. Zalety i wady obu opcji

Wynajęcie mieszkania to trudny proces, do którego należy się dobrze przygotować. Niezbędna jest wiedza, aby ocenić, czy dany lokal mieszalny spełni nasze oczekiwania i czy życie w danym otoczeniu będzie sprawiało, że będziemy szczęśliwi. Każda osoba chcąca wynająć mieszkanie, prędzej czy później musi odpowiedzieć sobie na pytanie: lepiej mieszkać w mieście, czy na przedmieściach? Odpowiedź na to pytanie postaramy się ułatwić. Poniżej przedstawiamy zalety i wady obu wariantów.

Mieszkanie w mieście – zalety i wady

Mieszkanie w mieście bez wątpienia ma swoje zalety. Osoby mieszkające w dużych miastach cenią sobie przede wszystkim dostęp do komunikacji miejskiej i bliskość do usług. Praktycznie każde już polskie miasto oferuje dobrze rozplanowaną komunikację, dzięki której można bezproblemowo dotrzeć w każde miejsce. Także nowe osiedla mają dostęp do infrastruktury komunikacyjnej, do przystanków zarówno autobusowych, jak i tramwajowych, a rozkład jest bardzo dobrze zaplanowany. W praktyce autobusy czy tramwaje odjeżdżają co kilka-kilkanaście minut, więc nie ma mowy o stracie czasu. Chociaż miasta mogą się kojarzyć z tłumem i hałasem, to w rzeczywistości władze dużych miast pamiętają o tworzeniu miejsc, które dostarczają spokój i relaks. Decydując się na mieszkanie w mieście, można z powodzeniem szybko dojechać do wybranego parku lub obszaru leśnego. Oferty mieszkań na wynajem w miastach zachęcają dobrą lokalizacją. Najlepsze nieruchomości znajdziesz na stronie: https://katowice.korczaka.mdr.pl/. Biorąc pod uwagę zalety, tak naprawdę mieszkanie w mieście jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają własnego samochodu. Polskie miasta są bardzo różnorodne i każda osoba o indywidualnych potrzebach znajdzie coś dla siebie.

Czas na wady. Nie da się ukryć, że życie w mieście wiąże się często z traceniem czasu przez szukanie miejsc postojowych – osoby zmotoryzowane są wystawiane na próby cierpliwości. Jeżdżenie po miejskich drogach również może się okazać wyzwaniem dla osób, które nie są przyzwyczajone do dużego ruchu drogowego. Co więcej, mieszkania w mieście przez dostęp do wielu udogodnień są o wiele droższe niż te na przedmieściach. Każdy dodatkowy metr kwadratowy odczuwalnie zmienia cenę. 

Mieszkanie na przedmieściach – zalety i wady

Osoby zmęczone miejskim stylem życia, a także te szukające tańszej alternatywy, z pewnością przy zmianie miejsca zamieszkania będą zastanawiać się nad lokalem położonym na przedmieściach. Współczesne przedmieścia nie tylko zapewniają ciszę i spokój, lecz w większości są też dobrze skomunikowane. Teza wskazująca na to, że na peryferiach należy się poruszać tylko swoim autem, już dawno jest nieaktualna. Co więcej, na przedmieściach zanieczyszczenie powietrza jest o wiele mniejsze, więcej jest także miejsc do spacerowania. Mieszkania na przedmieściach powinny szukać osoby, które chcą być blisko natury i być z dala od miejskiego gwaru.

Jednak nie każde przedmieścia oferują tak sielankowe warunki. Szukając mieszkania na peryferiach, warto zwrócić uwagę na komunikację, ponieważ ta organizowana przez gminę często cechuje się niskim natężeniem. W rezultacie dotarcie do miasta komunikacją może zająć nawet kilka godzin. Na wciąż rozwijających się przedmieściach może wciąż nie być szkoły lub żłobka, co powoduje konieczność podwożenia dzieci na co dzień. Dobrze jest również pamiętać, że na wielu przedmiejskich mieszkania nie są zasilane centralnie, co wpływa na wysokie rachunki za zużycie mediów.


Oceń: Wynajmowanie mieszkania w mieście vs na przedmieściach. Zalety i wady obu opcji

Średnia ocena:4.73 Liczba ocen:12