Sztuczna Trawa w ogrodzie – jak położyć samemu?

Czym jest sztuczna trawa?

Trawa syntetyczna to produkt, który imituje wyglądem „prawdziwą” trawę. Jest to produkt wykonany z materiałów syntetycznych, który można wygodnie zastosować na dowolnej powierzchni. Sztuczna trawa sprawia idealne wrażenie prawdziwej trawy. Aby dobrze wyglądała, wymaga niewielkiej konserwacji. Nie wymaga koszenia i nawożenia trawnika, a jedynie zapewnienia odpowiednich warunków, takich jak głębokość gleby i rodzaj podłoża. Trawa syntetyczna nie wymaga żadnego sprzętu, ale jest dobrze dostosowana, ponieważ jest to materiał o wysokich właściwościach i pięknym wyglądzie. Sztuczna trawa jest produkowana z polipropylenu i polietylenu, co zapewnia jej odporność na zabrudzenia i zadrapania.

Ten rodzaj sztucznej nawierzchni może być stosowany zarówno w miejscach publicznych, takich jak place zabaw dla dzieci, jak i w przestrzeniach prywatnych, gdzie trudno jest wyhodować trawnik, np. na tarasach, balkonach lub w małych ogrodach. Ponieważ ta nawierzchnia syntetyczna jest bardzo trwała i nie wymaga konserwacji, jest doskonałym rozwiązaniem w miejscach, w których nie ma innego pokrycia podłogi niż trawa. Na kolejnych stronach można znaleźć szeroki wybór różnych aspektów, takich jak kolor i długość boiska.

Mimo początkowych zastrzeżeń dotyczących kosztów, trawa sztuczna staje się bardzo popularna wśród uczniów i rodziców, ponieważ można ją stosować w różnych miejscach. Oprócz boisk sportowych wielu uczniów używa trawy syntetycznej w szkolnych stołówkach, klasach i salach gimnastycznych. Sztuczna trawa została użyta w latach 60. w szkole podstawowej w Rhode Island, gdzie zastąpiła prawdziwą trawę.

Przez ostatnie 30 lat, kiedy ten biznes dopiero raczkował, najlepsze jakościowo roślinyႻ (twardsze i o znacznie wyższej klasie niż trawy stosowane obecnie)Ⴛzawsze były wykonane z trawy bardziej odpornej na uszkodzenia (dzięki czemu prawdopodobieństwo odniesienia kontuzji podczas korzystania z nawierzchni było mniejsze). W tamtych latach, gdy tego typu murawę kładziono bezpośrednio na betonie, nie można było skutecznie leczyć kontuzjowanych zawodników, ponieważ sami zawodnicy nie chcieli korzystać z nawierzchni trawiastej ze względu na twardość traw.

Mimo że trawa syntetyczna staje się coraz bardziej powszechna, społeczeństwo nadal preferuje trawę naturalną. Trawa syntetyczna, która stała się powszechnie stosowana, obejmuje szeroką gamę rozmiarów, kształtów i wzorów, które pasują do każdego rodzaju nawierzchni.

Jak i z czego jest wykonana sztuczna trawa?

Sztuczna trawa, w Anglii nazywana także trawą syntetyczną lub trawą sportową, to syntetyczny materiał opracowany w celu zapewnienia wygodniejszej nawierzchni do gry. W wyglądzie i dotyku przypomina trawę, ale jest o wiele grubsza. Produkowana jest w różnych fakturach i stopniach kompresji. Trawa” jest przymocowana do podstawy z wytłaczanej gumy i pokryta warstwą lateksu. Chroni to powierzchnię i pozwala zachować jednorodność.

Kiedy sztuczna trawa zamiast prawdziwej?

Nie każdy ma czas lub umiejętności, aby dbać o naturalny trawnik. Może on być zbyt szorstki, gleba jest twarda, mikroklimat zły, a cień wpływa na fotosyntezę, co utrudnia uprawę roślin. Twierdzisz, że nie możesz poświęcić czasu lub nie masz umiejętności i entuzjazmu, aby pielęgnować naturalny trawnik? Pomyśl jeszcze raz. Można mieć trawnik wyglądający jak ogród, który rośnie naturalnie, jest łatwy w utrzymaniu i szybko się rozrasta bez podlewania i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podłoże pod sztuczną trawę w ogrodzie

Produkt z trawy syntetycznej, który można kupić, jest wykonany z kilku materiałów, które są łączone i układane w sztuczną trawę. Powierzchnia jest twarda i stabilna, a także ma zdolność przepuszczania wilgoci. Ważne jest, aby położyć ją na podłożu, które dobrze wchłania wilgoć, a także na powierzchni, która jest gładka i nieprzepuszczalna dla wody. Dobrze jest położyć sztuczną trawę na podłożu kamiennym, co zapewni jej stabilną podstawę.

Aby stworzyć taką mieszankę, należy najpierw przygotować powierzchnię z nasionami trawy. Aby ją utwardzić, należy równomiernie rozsypać nasiona i docisnąć je szczotką lub obciążnikiem do trawnika.

Ile kosztuje sztuczna trawa?

W zależności od rodzaju trawy, koszt sztucznej trawy może wynosić od 15 do 60 dolarów za metr kwadratowy. Oczywiście, korzystając z tanich produktów trawiastych, producent musi koniecznie zagwarantować ich właściwości pod względem koloru i trwałości. Jeśli jednak przyjrzeć się im z bliska, można znaleźć w nich i ich jakości wiele wad. Co więcej, nie zawsze jest na nie gwarancja, ponieważ nie wytrzymują one żadnych warunków pogodowych.

Założenie trawnika, który będzie służył przez wiele sezonów, może być bardzo kosztowne. Stosowanie trawy syntetycznej kosztuje także znacznie mniej niż wysiewanie trawy, ponieważ jest ona bardzo odporna. Trawę syntetyczną można kupić do użytku o każdej porze roku, niezależnie od pory roku, co w dłuższej perspektywie może przynieść oszczędności. Ponadto trawa syntetyczna pozwala zaoszczędzić na kosztach robocizny, ponieważ jedna osoba może zastosować ją na całym trawniku w ciągu zaledwie jednej do dwóch godzin.<|endoftext|>

Po pierwsze, prawidłowo utrzymany naturalny trawnik to nie tylko nasiona. Przygotowanie trawnika oznacza jednak pozbycie się niechcianych chwastów, przekopanie ziemi, oczyszczenie terenu, nawiezienie odpowiedniej gleby i/lub zakup sprzętu do nawadniania, koszenia i pielęgnacji. Najtańsza kosiarka z marketu budowlanego kosztuje w Europie około 200 zł, a w wielu przypadkach nawet ta prosta kosiarka nie wytrzyma w Europie dwóch lat. Ponadto ziemia (jeśli potrzebuje jej wiele roślin) może kosztować nawet 200 zł, a niestety takie najprostsze i najbardziej podstawowe modele zazwyczaj nie mają gwarancji producenta i mogą łatwo ulec awarii.

Innym problemem związanym z trawnikami jest to, że wymagają one dużych nakładów finansowych i pracy w stosunkowo krótkim czasie. Trawa może pozostać żywa, jeśli nie była podlewana przez tydzień, jednak ze względu na związane z tym koszty cena posiadania trawnika jest wyższa niż cena posiadania sztucznej trawy. Konserwacja to czynność, której nie trzeba wykonywać co sezon i która trwa tak długo, jak trawa. Wymaga ona jedynie czyszczenia i okazjonalnej konserwacji.

Wiesz, że w Twoim domu jest trawnik, ale nie jesteś pewien jego jakości. Chcesz wiedzieć, czy trawa jest lepsza niż ta, którą masz. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądał w dłuższej perspektywie czasowej. Z jednej strony można kupić trawę syntetyczną wyższej jakości, która będzie wyglądać lepiej i będzie trwalsza. Z drugiej strony, początkowy koszt produktu wyższej jakości będzie wyższy. Ta różnica w połączeniu z faktem, że trawnik będzie wymagał wymiany, co kosztuje znacznie więcej, jeśli jest to oryginał, może z łatwością zrekompensować niższą inwestycję początkową, która będzie wymagała ponownej wymiany.

Dodaj komentarz