Jaki oprysk na chwasty w kostce?

W kostce brukowej często pojawiają się chwasty. Trzeba przyznać, że zaburzają one estetykę, ale też powodują niszczenie kostki brukowej. Czyszczenie na własną rękę bywa nieskuteczne i problem nawraca po krótkim czasie. Dziś przedstawimy Wam, jaki oprysk na chwasty w kostce wybrać.

Usuwanie chwastów z kostki brukowej – co należy wiedzieć?

Osoby, które posiadają ścieżki, podjazdy czy place wykonane z kostki z betonu bądź granitu często zmagają się z problemem chwastów. Bruk układa się tak, by powstały małe szczeliny, które następnie wypełniane są piaskiem i właśnie w tych spoinach wyrastają chwasty, ale też mech. Korzenie chwastów stopniowo rozsadzają szczeliny, a przez to powierzchnia wydaje się nie tylko zaniedbana, ale staje się też nierówna. Jakby tego było mało powierzchnie porośnięte chwastami mogą być śliskie, szczególnie po opadach deszczu. Można próbować usuwać je mechanicznie, ale jest to nieopłacalne i zdecydowanie lepiej sprawdzą się opryski. Dobrej jakości preparaty znajdziecie na stronie dlaroslin.pl. Najlepiej wybrać produkty na bazie sztucznych, jak i naturalnych substancji. Opryski trzeba wykonywać w słoneczne dni, gdyż wtedy aplikacja jest najbardziej skuteczna.

Jakie opryski na chwasty w kostce wybrać?

Jest wiele różnych oprysków, które sprawdzą się do usunięcia chwastów z kostki brukowej. Bardzo dobrze sprawdzi się preparat Agil F 100 EC. Zwalcza różnego rodzaju chwasty jednoliścienne, ale też perz właściwy. Stosuje się go nalistnie. Kolejnym skutecznym środkiem jest Roundup, który ma formę koncentratu do sporządzenia roztworu wodnego. Niszczy chwasty zarówno roczne, jak i wieloletnie, jednoliścienne oraz dwuliścienne. Substancją czynną jest w tym przypadku glifosad. Ma on postać soli izopropyloamoniowej. Warto zwrócić uwagę na jej duże stężenie, które wynosi prawie 16%. Wykazuje dużą skuteczność nawet po jednym zabiegu spryskiwania. Efekty można zauważyć po okresie nawet 7 dni. Ten herbicyd dolistny można stosować w każdym okresie, a więc zarówno wtedy, gdy chwasty są w fazie aktywnego wzrostu, jak i gdy wypuszczają liście. Na uwagę zasługuje jeszcze Agrosar, który jest zamiennikiem środka Roundup. Wykazuje silne działanie układowe. Zwalcza perz i inne chwasty, w tym roczne i wieloletnie. Jego substancją czynną jest glifosad. Posiada podobne stężenie jak Roundup, a także podobną skuteczność. Stosując wszelkiego rodzaju środki w formie oprysków chemicznych na chwasty, musicie zaopatrzyć się w środki ochrony osobistej. Zatem niezbędna jest maska ochronna, okulary ochronne i rękawiczki, a także ubranie zasłaniające ciało. Jeżeli preparat dostanie się do oczu bądź dróg oddechowych należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Trzeba jeszcze pamiętać o stosowaniu się do zaleceń producenta. 

Środki na bazie glifosadu w formie soli izoproploamoniowej są to związku z grupy pochodnych kwasu fosfonowego. Zapewniają skuteczną walkę z zachwaszczeniem nawet bardzo dużym. Likwidują też ugory czy odłogi. Już po siedmiu dniach można zauważyć, że chwasty żółkną i więdną, natomiast ich całkowite zamieranie występuje po upływie od dwóch do trzech tygodni. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że wysoka temperatura, a także intensywne nasłonecznienie oraz wilgotność przyspieszają działanie takich środków do wykonywania oprysków na chwasty.                       


Oceń: Jaki oprysk na chwasty w kostce?

Średnia ocena:4.8 Liczba ocen:8