Jak oddać kał do badania?

Aby przekazać kał do badania, musisz go odpowiednio przygotować. Jeśli chcesz zachować kał do wykorzystania w przyszłości, możesz skorzystać z kolekcji próbek. Powinieneś również upewnić się, że unikasz niektórych leków.

Pobieranie próbek

Próbki kału są wykorzystywane do wykrywania infekcji i innych problemów zdrowotnych w układzie pokarmowym. Próbki te są również wykorzystywane do określenia zawartości tłuszczu w stolcu.

Zwykle otrzymujesz od lekarza zestaw do pobierania próbek stolca. Zestaw powinien zawierać pojemnik, środek konserwujący i roztwór do wymieszania stolca. Do pobrania próbki możesz użyć plastikowej chusteczki.

Nie powinieneś używać rąk do pobrania stolca. Umyj ręce przed i po każdym wypróżnieniu. Jeśli nie umyjesz rąk, zarazki przenoszące infekcje mogą zostać przeniesione do stolca.

Stół powinien być zebrany do szczelnego, suchego i czystego pojemnika. Słoik powinien być opatrzony etykietą z nazwiskiem pacjenta i numerem testu. Należy go wysłać do laboratorium tak szybko, jak to możliwe.

Próbki należy umieścić w medium transportowym, takim jak zbuforowany glicerol z solą, Stuart lub Amies. Do badania antygenów próbki przechowuje się w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza.

Przechowywanie kału do badań

Przechowywanie kału do badań jest ważnym krokiem w diagnostyce wielu chorób. Stanowi nieinwazyjną metodę diagnozowania pasożytów jelitowych i innych chorób jelitowych. W wielu badaniach analizowano różne metody konserwacji próbek kału. Jednak optymalna metoda dla próbek kału nie została ustalona.

Celem obecnego badania było porównanie wpływu różnych technik konserwacji na stabilność DNA w próbkach kału. Próbki poddano serii testów, w tym RNAlater, Kato Katz thick smear i multiplexed-tandem qPCR.

Próbki kału podlegają wahaniom temperatury podczas pobierania i transportu. Powinny być przechowywane w temperaturze 2-4 stopni Celsjusza. Jest to idealna temperatura do przechowywania, odpowiednia dla wielu środowisk.

Przechowywanie w temperaturze -20 stopni C nie jest praktyczne w wielu środowiskach. Niemniej jednak jest zalecane dla niektórych materiałów kałowych, takich jak DNA helmintów.

W przeciwieństwie do powyższego, przechowywanie w DESS stanowiło stosunkowo tanią i skuteczną metodę przechowywania DNA helmintów przenoszonych przez glebę. W porównaniu z PD wykazała niższy profil toksyczności i zapewniała akceptowalny odzysk białka.

Unikanie niektórych leków

W skrócie, chodzi o badanie kału. Pomijając płeć i wiek, badanie kału jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz zły dzień. Nie jest tak trudno zrobić wymagany harmonogram. Oczywiście najpierw powinieneś poszukać dobrego lekarza pierwszego kontaktu. Ten, którego wybierzesz, powinien być przygotowany na to, że nie będzie miał problemów z pierwszymi wizytami. Na szczęście wielu lekarzy pierwszego kontaktu jest bardziej niż chętnych do bycia królikami doświadczalnymi. Miejmy nadzieję, że mają na uwadze Twój najlepszy interes. W ramach rekompensaty dadzą Ci nawet różdżkę lub dwie. Potem możesz wrócić do domu lub zostać na noc. Większość gabinetów lekarskich jest otwarta do późnych godzin, więc masz szczęście. To świetna okazja, żeby uzyskać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania bez konieczności czekania na wizytę domową lekarza.

Wyniki badań kału

Jeśli miałeś objawy jelitowe lub infekcję, lekarz może zalecić badania kału. Badania te sprawdzą, czy w Twoim kale nie ma bakterii, krwi i innych organizmów. Wyniki tych badań pomogą lekarzowi ustalić przyczynę objawów żołądkowo-jelitowych.

Pełne badanie stolca może być pomocne w rozpoznaniu chorób takich jak dur brzuszny, gorączka jelitowa i czerwonka bakteryjna. Badanie obejmuje również bakterie, drożdże, pasożyty i bakterie z grupy Archaea.

Próbka stolca jest zbierana do specjalnego pojemnika. Nie powinna zawierać wody ani moczu i musi być pozbawiona papieru toaletowego. Ponadto powinna być świeża i miękka.

Bakterie w stolcu mogą się namnażać, kiedy nie jest on świeży. Może to spowodować niedokładne wyniki. Dlatego powinieneś zachować jak najświeższą próbkę i zbadać ją zaraz po dostarczeniu do laboratorium.

Jednym z rodzajów badania stolca jest test substancji redukujących. Pozwala on wykryć obecność sacharozy w stolcu. Kiedy cukier nie jest wchłaniany, bakterie okrężnicy mogą przekształcić go we fruktozę.


Oceń: Jak oddać kał do badania?

Średnia ocena:4.93 Liczba ocen:12