Już nie musisz stać w kolejkach w sklepie! Lidl oferuję zakupy Internetowe

Sieć Lidl od dawna prowadzi sprzedaż internetową. Są to jednak głównie artykuły gospodarstwa domowego i odzież. Zgodnie z polityką sieci, 23 maja czeka nas szereg zmian.

Sklepy codziennie wprowadzają nowe innowacje, aby pomóc kupującym w codziennych zakupach. Obecna sytuacja jest dla wielu szansą, ale dla innych walką o przetrwanie. Dlatego Lidl postanowił wprowadzić nowe udogodnienie dla swoich klientów. Kolejki wkrótce staną się przeszłością.

Lidl i zakupy bez kolejek

23 maja 2020 zostanie uruchomiona dodatkowa platforma sieci Lidl. Daje ona możliwość wcześniejszej rezerwacji zakupów w wybranym przez siebie sklepie. Przy odbiorze produktów należy okazać potwierdzenie rezerwacji oraz zapłacić. Zakupy są wcześniej przygotowywane przez pracowników wybranej placówki. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić czasu na chodzenie po sklepie i stanie w długich kolejkach. To udogodnienie pozwoli nam również na rezerwację produktów, których podczas zakupów stacjonarnych mogłoby zabraknąć.

Lidl na swojej stronie nie określił oficjalnie listy produktów, które podlegają rezerwacji. Jednakże w regulaminie serwisu możemy znaleźć artykuły, które nie mogą zostać przez nas zarezerwowane. Lista wskazuje na to, że możemy spodziewać się możliwości rezerwacji również zakupów spożywczych. Zgodnie z regulaminem lidl.pl.

„Niezależnie od postanowień punktu III.9, z możliwości składania Rezerwacji wyłączone są następujące kategorie produktów:

III.10.1.  napoje alkoholowe w rozumieniu ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za wyjątkiem piwa;

III.10.2.  wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, pojemniki zapasowe oraz ich części, jak również rekwizyty tytoniowe w rozumieniu ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych;

III.10.3.  produkty lecznicze w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne;

III.10.4.  preparaty do początkowego żywienia niemowląt oraz przedmioty służące do karmienia piersią w rozumieniu ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.”

W regulaminie nie widnieje jednoznaczna informacja o tym czy produkty spożywcze można rezerwować. Jednak wzmianka o piwie sprawia, że wydaje się to bardzo prawdopodobne. Taka innowacja w sieci sklepów Lidl z pewnością dla wielu osób byłaby ulgą podczas robienia zakupów. Już 23 maja nowa platforma sklepu ma rozpocząć działanie, wtedy będziemy mogli się przekonać o pełnych możliwościach serwisu.

Dodaj komentarz