Strona głównaWiadomościPyrzyccy policjanci w sobotę zatrzymali czterech kierowców na „podwójnym gazie” - Aktualności

Pyrzyccy policjanci w sobotę zatrzymali czterech kierowców na „podwójnym gazie” – Aktualności

Przez Redakcja

-

Sobotnia służba dla Policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej Komendy upłynęła pod znakiem nietrzeźwych kierujących. Ujawnili oni trzech kierujących samochodami osobowymi na tzw. „podwójnym gazie” oraz jedną kobietę kierującą motorowerem, która również była w stanie po spożyciu alkoholu.

W sobotę, 14 stycznia 2023 roku od godzin porannych funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili kontrole drogowe. Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli przed godziną 8:00. 52 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pyrzyckiego kierując pojazdem marki Mitsubishi posiadał w wydychanym powietrzu 0,38 mg/l. Kolejna kontrola pojazdu marki Volvo po godzinie 9:00 i również nietrzeźwy 38 latek, tym razem z wynikiem 0,20 mg/l. Po godzinie 11:00 Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes, gdzie kierujący 50 – letni mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości posiadał wynik 0,12 mg/l. Każdemu z kierujących wystawiono wezwanie do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach, zakazano dalszej jazdy oraz zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego do kontroli drogowej zatrzymi 32 – letnią kobietę, która kierowała motorowerem i przewoziła pasażera posiadając w wydychanym powietrzu pół promila alkoholu. Kobiecie również zakazano dalszej jazdy oraz przekazano wezwanie do stawiennictwa w pyrzyckiej Komendzie.

Nietrzeźwi kierowcy to duże zagrożenie! Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

sierż. Agata Gamułkiewicz

Źródło Artykułu: https://pyrzyce.policja.gov.pl/zpy/aktual/aktualnosci/52617,Pyrzyccy-policjanci-w-sobote-zatrzymali-czterech-kierowcow-na-podwojnym-gazie.html
Oceń artykuł: Pyrzyccy policjanci w sobotę zatrzymali czterech kierowców na „podwójnym gazie” – Aktualności
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne WPisy