Kwas chlorogenowy – czy warto po niego sięgnąć?

Obserwując rynek suplementów diety, z łatwością można zauważyć, że co rusz pojawia się nowa substancja, mająca na celu walkę ze zbędnymi kilogramami. Każda z nich podobno ma wykazywać się znakomitą skutecznością. Przebojem ostatnich czasów jest kwas chlorogenowy.

Wykorzystywanie naturalnie występującego w licznych organizmach roślinnych kwasu chlorogenowego jako składnika eliminującego tkankę tłuszczową jest nową tendencją. Tajemnicą działania tej substancji jest jej zdolność do ograniczania wchłaniania cukrów w układzie pokarmowym. W ten sposób nasz organizm jest zmuszony poszukać innego źródła energii i właśnie dlatego zaczyna intensywnie spalać tkankę tłuszczową. Przyspieszony metabolizm, wzmożone spalanie kalorii i chudnięcie to nie jedyne efekty, jakie możemy otrzymać po zastosowaniu tego składnika. Ponieważ kwas chlorogenowy jest silnym przeciwutleniaczem, dobrze wpływa na kondycję komórek w organizmie, powoduje wolniejsze ich starzenie, działa antynowotworowo. Oprócz tego, kwas chlorogenowy wykazuje własności bakteriobójcze i antywirusowe. 

W naturalnej postaci kwas chlorogenowy można znaleźć w zielonej kawie, suszonych śliwkach, karczochach, pokrzywie, głogu, aronii, kakaowcu. Spotkać go też można pod postacią specjalnych kapsułek zawierających czysty wyciąg z zielonej kawy. Zważywszy na naturalne pochodzenie i działanie prozdrowotne, warto zafundować sobie kurację odchudzającą z udziałem kwasu chlorogenowego. Z tym, że należy wybierać tylko sprawdzone preparaty zawierające tę substancję. Pamiętajmy też, że nic nie dzieje się samo. Suplement diety na bazie kwasu chlorogenowego powinien być stosowany łącznie z podjęciem innych działań odchudzających, między innymi treningu fizycznego.

Dodaj komentarz